WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Conda, czyli połączeniu statywu i paska dla aparatu

Conda, czyli połączeniu statywu i paska dla aparatu

Chociaż utarło się, że kiedy coś jest do wszystkiego, to jest do niczego, to w przypadku sprzętu fajnie mieć do dyspozycji „wiele w jednym”. Przykładem tego jest pas do aparatu na szyję lub ramię Conda, który równie dobrze może zacząć pełnić funkcję statywu.

Pasek i statyw w jednym. Oto Conda

Jako że statywy są kluczowe w niektórych momentach sesji fotograficznych, a jednocześnie ich przenoszenie może nie być najprzyjemniejsze, sztokholmski startup Frii Designs wpadł na pomysł Conda. Ten dzieli się na materiałową, płaską sekcję na samej górze, która łączy się z dwoma przegubowymi tuż przy aparacie.

Czytaj też: Na Kickstarterze rusza kampania planszówkowej adaptacji Phantom Doctrine!
Czytaj też: Kickstarter rozszerza swoją działalność na Polskę
Czytaj też: Ta klawiatura mechaniczna podbiła Kickstartera. Co w niej wyjątkowego?

Płaska część paska Conda jest rozciągliwa, a jej długość regulowana, podczas gdy część przegubowa ma pośrodku płytkę do mocowania kamery oraz małą dźwignię. To jej pozycja określa, czy pasek ma być luźny i elastyczny, czy całkowicie usztywniony w przegubach.

https://www.kickstarter.com/projects/friidesigns/conda-strap/

Plany przewidują, że pasek Conda będzie dostępny w dwóch modelach – Standard (82 euro) i Plus (103 euro). Pierwszy podobno waży 340 gramów i może obsługiwać mniejsze aparaty o wadze do 1,1 kg, podczas gdy drugi o wadze 530 gramów poradzi sobie z aparatami do 2,2 kg.

Czytaj też: Nagrywarka płyt winylowych Phonocut trafi na Kickstartera
Czytaj też: Pomysł na sukces? Wentylowana mysz na Kickstartera
Czytaj też: Grawer na zawołanie, czyli podbijające Kickstartera LaserPecker Pro

Obecnie Conda jest częścią kampanii na Kickstarterze, która zdecydowanie zaliczyła sukces, jako że w ciągu kolejnych 31 dni musi zebrać jeszcze tylko niecałe 2000 zł do spełnienia celu finansowania.