Reklama
aplikuj.pl

Cooler Master Notepal X150 Spectrum chce schłodzić Wasze laptopy

Cooler Master Notepal X150 Spectrum

Cooler Master pochwalił się swoim nowym nabytkiem w ofercie, który zważywszy na zbliżające się lato może okazać się wytchnieniem nie tylko dla Waszych nerwów, ale też laptopów. Mowa o Cooler Master Notepal X150 Spectrum, czyli nowej (ponoć) efektownej i efektywnej podkładce chłodzącej.

Można sobie żartować z gamingowych laptopów, które zaczynają łapać czkawkę, kiedy tylko się zbytnio nagrzeją, ale taka już cena mobilności. Warto bowiem pamiętać, że często wydajność laptopów jest uzależniona nie tylko od wszystkich komponentów, ale też systemu chłodzenia. Jeśli ten jest nieefektywny, to może drastycznie obniżyć taktowania zarówno procesora centralnego, jak i graficznego, a tym samym doprowadzić do odczuwalnych spadków wydajności.

Czytaj też: Nowe słuchawki Sony WF-1000XM4 mogą być wygodne dla wszystkich

Cooler Master Notepal X150 Spectrum, to nie tylko chłodzenie, ale też rozszerzenie możliwości laptopa

Nikt zapewne nie chciałby, żeby z początkowych 60 FPS-ów podczas meczu turniejowego płynność spadła, choć o jedną klatkę przez głupie temperatury, na szczęście z nimi można sobie łatwo poradzić. Wystarczy po prostu sięgnąć po specjalne podkładki chłodzące, które posiadają wbudowany w podstawę wentylator „dokarmiający” system chłodzenia świeżą dawką powietrza. Jednak Cooler Master Notepal X150 Spectrum poszedł nieco dalej.

Czytaj też: SteelSeries rozświetla klawiatury nowymi przyciskami PrismCaps

Pomimo aspektu pasywnego (podwyższenia laptopa ponad biurko) i aktywnego (160 mm wentylatora o poziomie głośności maksymalnie 26 dBA na maksymalnych 1000 RPM) chłodzenia, Cooler Master Notepal X150 Spectrum oferuje rozszerzenie możliwości laptopa. Zawdzięcza to HUBowi z trzema portami USB 2.0 oraz jednym USB-C. Wszystko to na dosyć eleganckiej konstrukcji o wymiarach 386 x 280 x 58 mm, które powinny wystarczyć dla każdego laptopa z ekranem o przekątnej do 17 cali.

Czytaj też: Zalman CNPS10X Performa ST, czyli nowe chłodzenie dla procesora

Znajdzie się też coś dla fanów RGB, bo podkładka chłodząca Cooler Master Notepal X150 Spectrum posiada wbudowany w przednią część pasek diod LED. Wprawdzie specyfikacja tego nie zdradza, ale łączność z laptopem zapewne sprowadzi się do prostego przewodu USB. Cena za taki produkt? Około 170 złotych.