Reklama

Zalman CNPS10X Performa ST, czyli nowe chłodzenie dla procesora

Zalman CNPS10X Performa ST, nowe chłodzenie dla procesora, CNPS10X Performa ST,

Oferta Zalmana w kwestii chłodzeń dla procesorów rozszerzyła się właśnie o model CNPS10X Performa ST. Co ciekawego ma do zaoferowania ten cooler?

Wyceniony na 180 złotych i posiadający w zestawie pastę termoprzewodzącą Zalman ZM-STC8 cooler CNPS10X Performa ST, wpisuje się w segment chłodzeń ze średniej półki, co zdaje się potwierdzać jego wygląd oraz sama specyfikacja. Wprawdzie producent podaje, że radzi sobie on z TDP procesorów do 180 W, ale po szczegółach trudno sądzić, że w połączeniu z nową i9 Intela, czy Ryzenem 9 od AMD cooler CNPS10X Performa ST podoła wyzwaniu utrzymania ich we względnym chłodzie przy niskim hałasie. To jednak sprawdzimy z pewnością w ramach naszych testów w niedalekiej przyszłości.

Czytaj też: Nowe słuchawki Sony WF-1000XM4 mogą być wygodne dla wszystkich

CNPS10X Performa ST to nowe chłodzenie procesora od Zalman za 180 złotych

Mierzący 155 mm wysokości Zalman CNPS10X Performa ST zachowuje tradycyjną konstrukcję i wygląd, wyróżniając się, przede wszystkim czterema 6-mm ciepłowodami, bezpośrednio stykającymi się z IHSem i rozciągających się wzdłuż całego bloku. Te wykonano z miedzi, podczas gdy sam radiator z aluminium, którego ciepło rozprasza 135 mm wentylator z łożyskami EBR. Ten rozkręca się od 700 do 1500 RPM i generuje do 27 dBA hałasu przy przepływie powietrza około 127,7 metrów sześciennych na godzinę.

Czytaj też: Elastyczny czujnik zdrowia OLED od naukowców Samsunga

Całość waży 860 gramów i dzięki wspomnianej 155 mm wysokości najpewniej zmieści się nawet do obudów MIDI, chłodząc procesory na gniazdo AM4 od AMD lub LGA2066/2011-V3/2011/1200/115X Intela. Warto wspomnieć, że dzięki swojej konstrukcji CNPS10X Performa ST schłodzi też w pewnym stopniu sekcję zasilania i nie powinien zbytnio gryźć się nawet z wysokimi modułami pamięci RAM.

Czytaj też: SteelSeries rozświetla klawiatury nowymi przyciskami PrismCaps

Jeśli wolicie coś bardziej eleganckiego, powinniście zainteresować się ujawnionym niedawno Zalman CNPS10X Performa Black w tej samej cenie i zestawie, choć o bardziej okazałej specyfikacji. Chociaż wedle producenta jego zdolności TDP również sięgają 180 W, to wydanie Performa Black jest wyższe i posiada szersza kompatybilność z gniazdami obu producentów CPU.