Reklama

CrossPlay Need for Speed Heat, a Criterion dłubie nad nową odsłoną

crossplay, need for speed heat

Nowe informacje na temat przyszłości marki Need for Speed. Czego się spodziewać?

Marka Need for Speed ma swoje wzloty i upadki. Gracze od lat się też sprzeczają co jest prawdziwym NFS’em, a liczni deweloperzy już pewnie sami nie wiedzą co gracze chcą.

Sam akurat należałem do tej grupy, która marzyła, aby Ghost Games przestało tworzyć Need for Speed i Electronic Arts zleciło prace nad marką innemu zespołowi. Od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że będzie to Criterion, ale teraz jest to już oficjalne.

Czytaj też: Nowa data pokazu gier na PS5!

Przy okazji warto zaznaczyć, że aktualny Criterion nie jest dawnym Criterionem, który znacie z serii Burnout. Ekipa już dawno się znacząco zmieniła, ale pozostaje nadzieja, że duch firmy i jej dawnych gier jest silny w jej aktualnych pracowników, którzy zapewne na niejednym Burnoucie zjedli zęby.

Criterion przejął prace nad Need for Speed Heat i dodał do gry crossplay, dzięki któremu gracze PlayStation 4, Xbox One oraz PC zagrają razem. Gra ponadto trafi od 16 czerwca do abonamentu EA Access. Co dalej z Criterionem? Siedzą teraz nad negatywnymi opiniami od graczy i postarają się naprawić wszystko to co nie działało w Heat, aby kolejna cześć była lepsza.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News