Cyberprank 2069 zniknął ze Steama

Cyberprank 2069 zniknął ze Steama
Cyberprank 2069 zniknął ze Steama

Zapewne nie powinno nas dziwić to, że na hype zbudowanym wokół gry Cyberpunk 2077 spróbują skorzystać inni deweloperzy, ale ten odpowiedzialny za tytuł Cyberprank 2069 przerósł wszelkie oczekiwania. 

Czytaj też: Dziesiątki nowych szczegółów o Cyberpunk 2077

Cyberprank 2069 był przez moment zwyczajnym tytułem dostępnym na Steamie, choć długo się na nim nie ostał. Swoją „premierę” pod tytułem Cyberpunk 2069 zaliczył 20 lipca, a więc 4 dni wcześniej, aby wczoraj (tj. 23 lipca) zostać na zawsze usuniętym ze sklepu. Zanim przejdziemy do szczegółów, zadacie sobie zapewne jedno pytanie – jak to coś przedostało się na platformę Valve? Odpowiedź jest prosta, bo było to dosyć przemyślane oszustwo.

Cyberprank 2069 zniknął ze Steama

Początkowo oficjalny opis Cyberpunk 2069 wspominał o nowej generacji RPG i prawdziwej symulacji życia w przyszłości, w której to my mieliśmy stanąć na drodze do zdobycia majątku. Jednak po kilku godzinach po premierze na Steam tytuł zmieniono na Cyberprank 2069, a opis brzmiał już następująco:

Dziękuję każdemu, kto kupił tę grę-żart przed 07.22.2019. Każdy z Was otrzyma kopię Cyberpunk 2077, jako prezent na święta. Najzabawniejsza recenzja wygra edycję kolekcjonerską gry.

Było to oczywiście zwyczajne oszustwo, które z czasem doczekało się bana ze strony Valve. Nic dziwnego, bowiem sam opis naruszał zasady sklepu, żebrząc o pisanie recenzji i kupno gry, za które w przyszłości nabywcy mieli dostać Cyberpunka 2077 od CD Projekt Red. Co ciekawe, jej twórca (studio Cyberpath) zwyczajnym trollem nie był, bo w kodzie gry dodał funkcję, która „zostawiała” uruchomioną grę po jej wyłączeniu. Wszystko po to, aby klientom zostały nabite 2 godziny gry i uniemożliwiony zwrot produktu.

Czytaj też: Ujawniono okładkę Death Stranding, na której miał znaleźć się Keano Reeves

Źródło: PCGamer, Cyberpath