Dziesiątki nowych szczegółów o Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 - łączenie umiejętności, perki, religia i nie tylko
Cyberpunk 2077 - łączenie umiejętności, perki, religia i nie tylko

Kolejna fala informacji o Cyberpunk 2077 trafiła do nas za sprawą rodzimych mediów, a więc Komputer Świat, Miasto Gier oraz gry.wp.pl, których dziennikarze przeprowadzili wywiad po pokazie dema. Osobiście zapraszam Was jednak na nasz własny artykuł, w którym po tym samym pokazie próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego nie spodoba Ci się nowa gra REDów?

Czytaj też: Oficjalna książka Cyberpunk 2077 zadba o twoje zrozumienie świata

Wróćmy jednak do samych informacji, których dostaliśmy wręcz od groma. Oczywiście zamiast cytować te wypowiedzi najlepiej po prostu przygotować odpowiedni skrót tych szczegółów, które mogły nam umknąć albo które pojawiły się po raz pierwszy. Tak czy inaczej, zapraszam do lektury:

Możemy rozpocząć rozmowę z NPC bez opuszczania naszego motocykla lub samochodu. Wtedy rozmowa toczy się normalnie po dynamicznym z widokiem z trzeciej osoby.

– Niektórzy kupcy będą oferować unikalne przedmioty i rabaty tylko przez określony czas lub w określonych godzinach.

– Możesz kupić różne ubrania, takie jak długie kurtki, trampki, koszulki…

– Przykład programów, które może kupić netrunnet: program wyłączający cybernetyczne oczy lub inny blokujący cybernetycznego członka (rękę, nogę – nic innego ;))

– Wraz z rozwojem umiejętności hakerskich, opcje będą rozszerzać się od prostego otwarcia drzwi do sterowania kamerami lub wieżyczkami i nie tylko.

Mini gry związane z hackowaniem będą się różnić w zależności od włamanej instalacji.

– Do robotów można włamywać się na odległość

Dziesiątki nowych szczegółów o Cyberpunk 2077

Ulepszenia są wykonywane tylko przez specjalistę, ale niewielkie zmiany będą możliwe do przeprowadzenia przez nas samych, takie jak ulepszenie Mantiss Blades przez dodanie trucizny

Możesz zwiększyć swoje umiejętności, znajdując trenera lub instalując określone implanty

Street Cred (taki uliczny szacun) zwiększy również jakość elementów do kupienia

Zmieniono sposób pokazywania obrażeń w porównaniu z demo z 2018 roku i wypróbowano kilka metod, aby wskazać obrażenia zadawane przez przeciwnika bez zalewania ekranu liczbami poprzez dodanie specjalnych animacji

Ekwipunek będzie ograniczony wagą

– Gdy V używa szklanej butelki do rozbicia jej na czaszce przeciwnika, skutkuje to krwawym efektem wizualnym, a odłamek butelki jest nadal użyteczny do wbicia go w ciało przeciwnika (ajj te szczegóły)

– Przykład interaktywnej dyskusji pomiędzy V i Placide w demie: podczas rozmowy, poplecznik wchodzi do pokoju z wiadomością. Jeśli V patrzy na tę postać, pojawiają się nowe opcje dialogowe, co według twórców będzie miało wpływ na rozmowę z Placidem, jeśli zostaną użyte.

– Kiedy Placide zmusza V do połączenia się z siecią, aby być monitorowanym podczas misji, możemy odmówić, jeśli wybierzemy na początku gry Street Kid, ponieważ tylko dziecko ulicy wie, jak działają gangi.

– Więcej szczegółów na temat walki z bossem z Sasquatch: Walka odbywa się w małym pokoju z interaktywnymi obiektami. Ta może ich użyć, aby uniemożliwić nam dotarcie do swoich pleców. Można uniknąć walki z nią.

– Każdy atrybut i umiejętność dochodzą do poziomu 10. Istnieje również 60 perków (5 za umiejętność), a każdy perk ma 5 poziomów zaawansowania

– Możesz połączyć umiejętności z produktami dopingującymi, takimi jak efekt zwolnionego tempa podczas hakowania, aby mieć więcej czasu.

– W wersji demonstracyjnej V ma poziom 18 z ulicznym poziomem uprawnień 12. Brigitte ma poziom 45 i był NPC najwyższego poziomu napotkanym w demie.

– W całym mieście będzie się działo wiele wydarzeń, a sposób, w jaki do nich podejdziemy może prowadzić do zadania.

W przeciwieństwie do Wiedźmina 3, nie będzie klasycznej tabeli zadań, która podpowie nam, co robić, gdy to robimy. Jednak ulepszenia optyczne umożliwią symulację poprzez rozszerzoną rzeczywistość podkreślenia pewnych punktów w środowisku.

Cyberpsychoza jest obecna w grze. Nasza postać nie może do niej dotrzeć, ale dzięki questom lub scenariuszom wydarzeń widzimy szkody w ulepszeniach psychiki.

Religie są nadal bardzo obecne w Nocnym Mieście. Naszą wizją Cyberpunk nie jest opisanie alternatywnego świata, ale ciągłość naszego świata. Niektóre rzeczy będą wyglądały jak nasza obecna rzeczywistość. Na przykład chrześcijaństwo jest obecne w grze i ma nawet frakcję.

– Przy pytaniu o skandal, jaki może wywołać obecność religii CD Projekt Red odpowiedział: „Nie unikniemy żadnego tematu, nawet jeśli mogą obrażać wrażliwość niektórych. Nie jesteśmy tutaj, aby powiedzieć, czy to jest dobry czy zły.”

– Typ twojej postaci będzie dla ciebie wygodny. Niekoniecznie wybierzesz mężczyznę lub kobietę. Można mieć męskie ciało z kobiecymi atrybutami, kobiecy głos i kobiece włosy. Rodzaj głosu wpłynie na to, jak NPC będą nas postrzegać.

Czytaj też: Nowe szczegóły o Cyberpunk 2077 powinny Was uspokoić

Źródło: Wccftech