WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Czy EU zmusi Apple do podzielenia się technologią płacenia?

Apple cały czas jest w centrum kontrowersji dotyczących App Store czy Apple Play. Okazuje się, że UE rozważa przepisy, które będą wymagały od firmy udostępnienia niektórych technologii konkurencji.

Czy Apple Pay trafi do konkurencji?

Unia Europejska powiedziała, że nowe regulacje umożliwią innym usługom płatniczym dostęp do części infrastruktury wbudowanej smartfony. Chodzi tutaj oczywiście o NFC i technologie płacenia, które oferują producenci.

Czytaj też: TSMC już podkłada podwaliny pod 2 nm proces technologiczny

UE oczywiście nie mówi wprost o kogo chodzi, ale cała akcja najpewniej wymierzona jest w Apple. W czerwcu Komisja Europejska rozpoczęła dochodzenie antymonopolowe przeciwko Apple Pay, więc taka ustawa była by kolejnym krokiem w walce.

App Store napotyka także ogromne przeciw ze strony twórcówChcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News aplikacji. twierdzą oni, że 30% zasad sklepu jest niesprawiedliwych i przynoszą one korzyści tylko usługom Apple. Zobaczymy więc jak cała sytuacja się rozwinie i czy Apple rzeczywiście zostanie zmuszone do podzielenia się pewnymi technologiami.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News