WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Na których produktach Polacy najbardziej oszczędzają?

Kto z nas nie lubi promocji? Sklepy prześcigają się w ofertach, które mają nas zachęcić do kupna danych produktów właśnie u nich. Najnowsze badania pokazują, na czym najbardziej oszczędzają Polacy.

Idąc do supermarketów czy nawet do osiedlowych sklepów jesteśmy bombardowani wszelkiego rodzaju promocjami. A to taniej z kartą lojalnościową, a to kupując kilka sztuk zapłacimy mniej. Oczywiście wszystko zależy jakie produkty kupujemy i czy faktycznie ilość wymagana do skorzystania z promocji jest dla nas opłacalna. Ale na czym najchętniej staramy się oszczędzić podczas zakupów?

Jak podaje portal Business Insider Polska, z przeprowadzonego na zlecenie Hiper-Com Poland i programu branżowego AdRetail Inspirio badania wynika, że prawie połowa promocyjnych zakupów obejmuje chemię gospodarczą i mięso, czyli produkty relatywnie najdroższe w sklepowym koszyku. Dokładniej, to 29 proc. ankietowanych odpowiedziało, że promocje pozwalają im oszczędzić na chemii gospodarczej, 19 proc., że na mięsie. Dalej były wędliny – 9 proc., napoje bezalkoholowe – 8 proc., słodycze i owoce – po 5 proc.

Choć w przeciągu ostatnich 12 miesięcy promocji na mięso było najmniej, a tych na chemię gospodarczą porównywalnie ze słodyczami, to właśnie te dwa typy produktów pozwalają nam najwięcej zaoszczędzić. Zwłaszcza, że ceny mięsa znacząco idą w górę. Chemia gospodarcza jest w domu niezbędna, a gdy spojrzymy na ceny poszczególnych produktów, to są one jednymi z najwyższych podczas podstawowych zakupów. Podobnie jest z mięsem, które stanowi podstawę diety większości Polaków. Nic więc dziwnego, że chętnie szukamy i korzystamy z przeróżnych promocji oferowanych nam przez sklepy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News