Reklama

Czy kina Helios i Cinema City zostaną otwarte 12 lutego?

kino, otwarcie kin, cinema city, Helios

Polski rząd ogłosił dzisiaj decyzję w sprawie kin. Placówki będą mogły zostać otwarte 12 lutego, jednak decyzja jest czasowa i równie dobrze po 2 tygodniach kina mogą zostać ponownie zamknięte. Z obawy przed tym sieć kin Cinema City, a także Helios Polska wydały stosowne oświadczenie.

Kina Helios i Cinema City nie otworzą się 12 lutego

Odkąd 7 listopada zamknięto kina wyczekujemy ich ponownego otwarcia z niecierpliwością. Kina studyjne po dzisiejszej decyzji rządu już zaczęły planować repertuar na otwarcie. Jednak co z większymi sieciami? Tu nie mamy dobrych wiadomości. Zarówno Helios Polska jak i Cinema City wydały stosowne oświadczenia.

Oświadczenie Cinema City:

Wszyscy z ogromną niecierpliwością wyczekiwaliśmy możliwości ponownego otwarcia kin. Wiemy jak bardzo tęsknicie za dużym ekranem i emocjami, jakich można doświadczyć tylko na sali kinowej. Jednak możliwość bezpiecznego i racjonalnego otwarcia naszych placówek wymaga bardzo dokładnego zapoznania się z nowymi rozporządzeniami i wytycznymi.
To proces, który wymaga przede wszystkim zapewnienia bezpieczeństwa Wam i naszym pracownikom, ale również dostarczenia odpowiedniego repertuaru filmowego. Otwarcie kin w sytuacji możliwego ich ponownego zamknięcia z uwagi na zmienną sytuację epidemiczną, spowodowałoby nieodwracalne szkody dla wszystkich podmiotów działających na rynku. W ich interesie – zarówno jeśli chodzi o podmioty prowadzące kina, jak i dystrybutorów oraz producentów filmowych – jest otwarcie rynku kinowego w warunkach, w których takie ryzyko będzie możliwie jak najmniejsze. Dystrybutorzy potrzebują czasu na przygotowanie i wprowadzanie filmów do dystrybucji, w tym na prawidłowe przeprowadzenie kampanii marketingowych, a kina na dostosowanie swoich powierzchni do wszelkich wymogów sanitarnych, tak aby powitać Was w bezpiecznych warunkach. Dla biznesu kinowego bardzo istotna jest również możliwość konsumpcji na salach kinowych.
Dlatego decyzja Cinema City o ponownym otwarciu naszych placówek wymaga głębszej analizy i szczegółowego zapoznania się z nowymi wytycznymi Rządu odnośnie wyznaczonego reżimu sanitarnego. Możliwość otwarcia wszystkich kin w kraju w tym samym czasie, zbudowanie atrakcyjnego kalendarza premier, intensywnej promocji filmów oraz dopuszczalnej 50-procentowej frekwencji na sali, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości obsługi barowej, to dla nas kluczowe aspekty, które wpływają na powodzenie powrotu kin. O ewentualnym otwarciu naszych placówek poinformujemy od razu po podjęciu takiej decyzji.
Do zobaczenia niebawem!
Cinema City

Czytaj też: Raya i ostatni smok – Disney prezentuje polski zwiastun animacji
Czytaj też: Książę w Nowym Jorku 2 – zobaczcie pełny zwiastun
Czytaj też: W końcu jest! Zwiastun filmu Godzilla vs. Kong

Oświadczenie Helios Polska:


Drodzy Widzowie, tak jak Wy, nie możemy się doczekać powrotu filmowych emocji na najwyższym poziomie! Potrzebujemy czasu, aby jak najlepiej przygotować się do ponownego otwarcia, dlatego prosimy Was o jeszcze trochę cierpliwości.
O konkretnej dacie otwarcia, a także repertuarze będziemy Was informować na bieżąco.

Oznacza to, że obie sieci nie mają zamiaru jeszcze otwierać swoich placówek. I ciężko im się dziwić. Ponowne zatrudnianie pracowników, powrót do pracy po tak długim okresie zamknięcia wymaga ogromnej pracy i wiąże się z kosztami. Zwłaszcza, że nie wiadomo, czy kina zaraz nie będą musiały zostać znów zamknięte. W takim wypadku pochopna decyzja o otwarciu wiązałaby się z większą ilością strat niż zysków. Do tego dodajmy, że repertuar również nie obfitowałby w aż tak wiele nowości.

Musimy więc uzbroić się w cierpliwość, a w tym czasie wesprzeć kina studyjne i wybrać się na przygotowane przez nie seanse.