WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Czy targi Computex zostaną odwołane?

Koronawirus wpłynął już na wiele różnych targów na całym świecie. Czy wirus wpłynie też na targi Computex odbywające się na Tajwanie?

CEO Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA) wypowiedział się właśnie na temat nadchodzących targów. Powiedział on, że służby zdrowia na Tajwanie i organizatorzy monitorują sytuacją, ale nie planują oni odwołania targów. Wszyscy odwiedzający będą zachęcani do noszenia masek na twarz a personel będzie monitorował temperaturę uczestników.

Co ciekawe w 2003 roku, kiedy wybuchła epidemia SARS, organizatorzy przenieśli Computex na wrzesień. Jednakże wtedy na Tajwanie było 346 potwierdzonych przypadków choroby – w przypadku koronawirusa jest „tylko” 31 przypadków.

Organizatorzy powiedzieli też, że ostateczna decyzja podjęta zostanie w połowie kwietnia po konsultacji z lokalnymi służbami zdrowia. Na razie jednak nie ma powodów do paniki czy do odwoływania imprezy.

Warto tutaj wspomnieć, że urzędnik MKOI powiedział ostatnio, że jeśli wirus nie zostanie powstrzymany to same Igrzyska Olimpijskie w Tokio mogą zostać anulowane. Sytuacja jest więc cały czas bardzo poważna.