Nowe zdjęcia ujawniają dach Mercedesa SL 2022

dach Mercedesa SL 2022, Mercedes SL 2022, SL 2022, nowa generacja Klasy SL, zdjęcia Klasy SL nowej generacji

Aktualne raporty sugerują, że Klasa SL nowej generacji Mercedesa zadebiutuje w 2021 roku i trafi do sprzedaży w ciągu kolejnych miesięcy. Najnowsze fotki z kolei pokazały nam po raz pierwszy dach Mercedesa SL 2022.

Materiałowy dach Mercedesa SL 2022

Dwudrzwiowe luksusowe samochody sportowe to rzadkość, co tyczy się jeszcze bardziej ich kabrioletowych wydań. Chociaż ten problem sprowadza się do ich popularności, to ograniczona atrakcyjność tego segmentu nie powstrzymała Mercedesa przed opracowaniem nowej generacji Klasy SL.

Czytaj też: Wyszpiegowano Mercedesa GLC nowej generacji w zimowych testach
Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Mercedes-Benz EQS bawiący się w śniegu
Czytaj też: eSprinter Mercedesa nowej generacji zyska wszechstronność z nową platformą

Nowy zestaw zdjęć szpiegowskich po raz pierwszy ukazał materiałowy, czyli miękki dach tego kabrioletu, który zastąpi stosowany obecnie twardy wariant. Dodatkowo zapewniają jak do tej pory najlepszy wgląd na szczegóły tej nowej Klasy SL, co ujawniło m.in. wygląd wysuwanych klamek drzwi.

Czytaj też: Nowa generacja Mercedesa Klasy C 2022 wyszpiegowana. Gdzie te zmiany?
Czytaj też:
Spójrzcie na świąteczne samochody Mercedesa
Czytaj też:
Hofele Ultimate HG, czyli Mercedes-G do potęgi

AMG najwidoczniej bawiło się rozwojem SL, jednocześnie testując obok niego AMG GT Coupe nowej generacji. Z tego co wiemy, nowa generacja modeli SL będzie zasilana wieloma silnikami, od podstawowego SL43 do ponoć hybrydowego SL73e 4MATIC +. W grę wejdzie więc moc od 440 do nawet 810 koni mechanicznych.