Reklama
aplikuj.pl

Nowa generacja Mercedesa Klasy C 2022 wyszpiegowana. Gdzie te zmiany?

Nowa generacja Klasy C wyszpiegowana, Klasa C wyszpiegowana, nowy mercedes Klasy C

Mercedes nieustannie pracuje nad kolejnymi modelami Klasy C nowej generacji, co pokazuje kolejny zestaw zdjęć szpiegowskich z udziałem prototypu na drogach publicznych w Niemczech.

Zdjęcia Klasy C nowej generacji

W dalszym ciągu nowa Klasa C jeździ publicznie z kamuflażem, który ogranicza się do sekcji z przodu i tyłu, ale już nie zasłania widoku wielu szczegółów i świateł, jak zresztą ogólnych kształtów i proporcji. Jako ciekawostkę warto podać, że Mercedes zasłonił w niezrozumiany sposób znaczki na kołpakach.

Czytaj też: Spójrzcie na świąteczne samochody Mercedesa
Czytaj też: Rekord AMG GT Black Series na Nurburgring. Mercedes pokonał Lamborghini
Czytaj też: Spójrzcie na nowego Mercedesa GLC i Klasy C w testach

Mercedes Klasy C nowej generacji, to ciągle Klasa C, jaką znamy z tymi krótkimi zwisami, delikatnie nachyloną linię dachu i wybrzuszoną maską. Jednak pod znanymi kształtami nowa Klasa C będzie miała wiele zmian, z których największą jest nowa platforma MRA2, która jest oparta na obecnej platformie RWD Mercedesa, ale korzysta z wielu ulepszeń, a nawet współdzieli komponenty z platformą EVA, która będzie stanowić podstawę wielu zelektryfikowanych pojazdów marki EQ w przyszłości.

Czytaj też: Hofele Ultimate HG, czyli Mercedes-G do potęgi
Czytaj też: Co ujawnia prototyp Mercedes EQE na nowych zdjęciach?
Czytaj też: Posaidon A45 RS 525 to stuningowany Mercedes-AMG A45 S

Model przejdzie na nową i bardziej wydajną rodzinę silników, składającą się z cztero- i sześciocylindrowych jednostek wysokoprężnych oraz benzynowych. Co ważniejsze, nowa architektura pozwoli na integrację 48-woltowego systemu łagodnej hybrydy, co zapewni dalsze korzyści w porównaniu z obecną architekturą pod względem wydajności. Z tego co wspominają plotki, firma pracuje też nad nowym hybrydowym układem napędowym typu plug-in.