Reklama
aplikuj.pl

Dacia Sandero 2021, czyli supermini nowej generacji w zimowych testach

Dacia Sandero, nowa Dacia Sandero, Sandero 2021, nowe Sandero 2021

Supermini, a więc mały hatchback, do których z łatwością możemy zaliczyć model Sandero Dacii zaliczył niedawno testy w wydaniu na 2021 rok.

Dacia Sandero nowej generacji została zauważona podczas zimowych testów i choć pokazała się nam w szczelnym kamuflażu, to widzimy i tak wiele. Ten mały hatchback trzyma się na rynku od 2012 roku, a do tej pory nie zaliczył wielu specjalnie okazałych aktualizacji.

To jednak zmieni się wraz z nową generacją, która powstaje nie bez powodu (Sandero zaliczyło solidną sprzedaż) z zamiarem trafienia na rynek już za rok. Na poniższych zdjęciach szpiegowskich z testów widzimy, że model Sandero… modelem Sandero pozostał, a jego charakter szczególnie się nie zmienił.

Sam kształt Sandero zyskał nieco więcej klasy za sprawą szerszego wyglądu, przemodelowaną maską, wysuwanymi klamkami drzwi, czy lepiej widocznej linii bocznej. To jednak wszystko, co możemy powiedzieć na temat tego supermini nowej generacji.

Obecnie Sandero bazuje na starzejącej się platformie Alliance Renault-Nissan, która istnieje od 2002 roku, więc liczymy, że Dacia postara się o coś nowszego. Jeśli jednak sprawy potoczą się inaczej, to i tak możemy spodziewać się zmian w kwestii silników i wykończeń.