Rusza kolejna edycja kursów łączących studia z branżą IT. Daftcode we współpracy z warszawskimi uczelniami po raz kolejny podzieli się wiedzą praktyczną ze studentami.
DaftAcademy to cykl praktycznych kursów, które są organizowane już od 5 lat. Dzięki połączeniu wiedzy akademickiej z praktyczną studenci mogą zdobyć umiejętności niezbędne w startupach czy przyszłej pracy. Do tej pory odbyło się 9 edycji kursu i wzięły w nim udział 2683 osoby.
Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News
Jubileuszowa 10. edycja kursu będzie wyjątkowa. Jest ona przygotowywana we współprac z Chmurą Krajową oraz Politechniką Warszawską i Uniwersytetem SWPS. Dostępne będą 4 bezpłatne kursy Level Up – kazdy z nich skierowany jest do średnio zaawansowanych osób w danej technologii. Tematyka kursów to: tworzenie aplikacji iOS, programowanie w Pythonie, tworzenie stron internetowych oraz projektowanie UX/UI.
CEO Daftcode Paweł Seweryn mówi:
Nie wyobrażamy sobie, żeby brak możliwości spotkania się w uczelnianych murach stanął nam na przeszkodzie. Rekrutacja ruszyła na chwilę przed ogłoszeniem stanu zagrożenia, a aplikujący jednoznacznie opowiedzieli się w ankiecie za tym, żeby na czas zamknięcia uczelni nasze kursy przenieść do internetu. Skoro młodzi są tak chętni do nauki w domu, zrobiliśmy wszystko, żeby DaftAcademy wystartowało zgodnie z planem, pod koniec marca, tyle że w formie webinarów. Nie oznacza to jednak, że nasi wykładowcy zostawią studentów samych sobie. Planujemy nie tylko wykłady online, ale też mentoring wykładowców i ich stałe wsparcie, które przyda się uczestnikom podczas wytężonej pracy nad własnymi projektami, czyli aplikacjami i innymi produktami cyfrowymi. To, co się nie zmienia, to fakt, że stawiamy na praktykę.
Miejsc jest całkiem sporo. Tylko na Pythona przewidziano 150 uczestników.
Jerzy Dąbrówka, Head of Product and Practices w Chmurze Krajowej, dodaje:
DaftAcademy to świetna inicjatywa dla wszystkich studentów, którzy widzą swoją przyszłość w świecie nowych technologii. Dzięki zaangażowaniu Chmury Krajowej kursy oferowane w ramach akademii zostały dostosowane do pracy ze środowiskami chmurowymi. Daje to nowe możliwości rozwoju istotnie liczących się obecnie na rynku kompetencji. Chcemy być częścią tego projektu, bo widzimy, jak ważne jest zaszczepianie podejścia cloud native w młodych ludziach.
Więcej informacji na temat kursów znajdziecie pod tym linkiem. Aplikacje kandydatów zbierane są do niedzieli 22 marca.
Czytaj też: Netflix kwiecień 2020 – pełna lista nowości na platformie