Reklama
aplikuj.pl

Darmowe gry na steam – w te tytuły warto zagrać

Teenager boy play computer video game in dark room, use neon colored rgb mechanical keyboard, workplace for cybersport gaming, children gaming addiction

Steam jest najpopularniejszą platformą cyfrowej dystrybucji gier na świecie. Choć co jakiś czas pojawiają się konkurenci, którzy chcą ukraść kawałek growego tortu dla siebie, np.: Epic Store, to pozycja Steama na rynku jest niepodważalna. Wiele premierowych tytułów, korzysta z platformy firmy Valve, jednak są również gry, które są w czołówce pod względem liczby użytkowników i są ciągle rozwijane oraz darmowe. Jakie są najlepsze darmowe gry na Steam? W które tytuły warto zagrać?

Darmowe gry na steam, czyli postrzelajmy za darmo

Gatunek szeroko pojętych strzelanek, jest jednym z najbardziej ulubionych gatunków growych wielu graczy. Nic w tym dziwnego, wielu chciałby się pobawić na wirtualnym polu bitwy, na szczęście dzięki elektronicznej rozrywce jest to możliwe. Oprócz samego Stema, w darmowe gry można zagrać na Epic Game Store, a przecież konkurencja, jest dobra w niemal każdej branży.

Counter-Strike, czyli legenda może być tylko jedna

Dla wielu zapalonych graczy, najlepszą strzelanką online jest Counter-Strike. Nic w tym dziwnego, do dzisiaj pomimo kilku ładnych lat na karku, popularny CS znajduje się w topce wszelkich list popularności, co tylko pokazuje, jak wierną ma społeczność, oraz jak dobra jest to gra. Obecnie na rynek powoli wkracza kontynuacja hitu, czyli Counter-Strike 2, czy i ona okaże się równie wielkim sukcesem? Czas pokaże.

Warframe, czyli strzelanie w klimatach sci-fi

Warframe jest strzelanką science-fiction z widokiem z trzeciej osoby. Przez kilka lat od premiery Warframe rozwinął się w absolutnie fenomenalny sposób, a sami twórcy zapowiadają, że cały czas mają pomysły na dalszy rozwój swojego dzieła. Niektórych może odrzucać duża ilość grindu, jednak są tacy, którym tego typu forma zabawy odpowiada. Bez względu na to, czy jest się fanem tego typu rozgrywki, Warframe warto sprawdzić.

Destiny 2

Nie ma chyba gracza, który o produkcji Bungie by nie słyszał. Destiny 2 jest darmową strzelanką w konwencji MMO, choć trzeba uczciwie przyznać, że aby poznać całą grę, należy nabyć DLC, które do najtańszych nie należą. Uniwersum wykreowane przez popularne studio ma wielu oddanych fanów na całym świecie. Za darmo, grzechem jest nie sprawdzić produkcji takiego kalibru.

Warto również pamiętać, że darmowe gry to nie to samo co, dodatkowa darmowa zawartość, którą otrzymują tytuły komercyjne, takie jak np.: Ghostwire Tokyo. Wielu producentów gier oferuje darmowe nagrody do odebrania w ich grze, tak jak np.: twórcy Overwatch 2, którzy nagradzali za oglądanie swojego tytułu, na jednych z serwisów streamingowych.

Coś dla fanów strategii i RPG

Fajne darmowe gry na Steam to nie tylko strzelanki. Do swojej biblioteki gier na platformie Valve, bez problemu możemy dodać darmowe strategie, które zapewnią nam godziny strategicznej zabawy.

Crusaders Kings II, czyli władcą być

Wielu graczy narzeka, że obecne gry, są zbyt łatwe. Osoby lubiące strategie powinny skierować swój wzrok na Crusaders Kings II, czyli udostępnioną za darmo grę z gatunku grand strategy wargame. Wspomniany gatunek został stworzony przez Paradox Interactive, studio, które w tego typu produkcjach nie ma sobie równych. Choć do średniowiecznej strategii wydano mnóstwo DLC, darmowa wersja pozwoli poznać „z czym to się je” i albo się zakochać, albo roztrzaskać komputer o ścianę.

Król gatunku hack and slash? Path of Exile

Choć wydaje się, że królem gatunku h&s jest Diablo, to wielu graczy na przestrzeni lat, zmieniło swoją opinię. Na Steam można zagrać w Path of Exile, darmową grę RPG, która udowadnia jak rozwijać tego typu produkcje. Jeśli ktoś lubi realia mrocznego fantasy oraz rozgrywkę w stylu popularnego diabełka obok PoE nie może przejść obojętnie. Obecnie tytuł oferuje prawdziwe tony darmowej zawartości, a sama gra znajduje się bardzo wysoko w rankingach popularności gier na Steam, co tylko pokazuje, że darmowy tytuł może być równie świetny, a momentami nawet lepszy, niż jego słynny i znacznie droższy protoplasta.

Darmowe gry na Steam 2023

Choć rok 2023 powoli zbliża się do końca, z całą pewnością można stwierdzić, że popularność darmowych tytułów na Steam wcale nie zmalała. Fan prawie każdego gatunku, na popularnej platformie, znajdzie tytuł, który powinien go zadowolić pod względem zawartości oraz złożoności. Co niezwykle ważne, współczesne darmowe tytuły pod względem wizualnym coraz częściej przypominają gry AAA, w które korporacje zainwestowały mnóstwo zielonych. Wszystko to sprawia, że Steam staje się świetną platformą nie tylko dla graczy chcących inwestować w premierowe gry, ale również takich, których interesuje, trzymające wysoki poziom, darmowa elektroniczna rozrywka.