Reklama
aplikuj.pl

DeLorean może powrócić w nieoczekiwanym wydaniu

DeLorean może powrócić, elektryczny Delorean

Często słyszy się o nowej serii produkcyjnej kultowego samochodu, ale teraz pojawiły się nowe oficjalne informacje, wedle których DeLorean może powrócić, ale z silnikami elektrycznymi.

DeLorean może powrócić

Chociaż DMC DeLorean nie był produkowany przez prawie 40 lat, jego powrót co jakiś czas wpada na poletko spekulacji. Nic dziwnego, bo jako jedyny samochód wyprodukowany przez firmę DeLorean Motor Company pod wodzą Johna DeLoreana, stał się ważną częścią równie kultowej serii filmów Powrót do przyszłości.

Czytaj też: Nie tylko DeLorean, czyli pickup z Powrotu do przyszłości
Czytaj też: DeLorean potwierdził plany produkcji DMC 12 w nowoczesnym wydaniu
Czytaj też: DeLorean DMC-12 z nową szansą na odrodzenie

Wyjątkowy DeLorean ze swoimi drzwiami skrzydłowymi i zewnętrznymi panelami nadwozia ze szczotkowanej stali nierdzewnej wygląda iście nowocześnie, a w krótkim okresie produkcyjnym stworzono kilka tysięcy egzemplarzy.

Nowy start dla marki rozpoczął się w 1995 roku, kiedy to Stephen Wynne wykupił prawa do marki z celem ponownego wprowadzenia jej na rynek. Ostatnio nawet coś w tym kierunku poczyniono, ale okazało się, że planowany silnik nie będzie zgodny z normami emisji spalin od 2022 roku.

Czytaj też: Te filmowe cacka zna każdy i każdy może je teraz kupić
Czytaj też:
Autonomiczny DeLorean dał czadu na torze

Nic więc dziwnego, że nowe oficjalne informacje z postu na blogu firmy wspominają, że DeLorean może powrócić w elektrycznym wydaniu, czyli z bezemisyjnym napędem. Teraz firma poszukuje inwestorów i poleca nam uzbrojenie się w cierpliwość.