Reklama

Rowery z aluminiowych kapsułek po kawie, czyli recykling do potęgi

Liczy się działanie – trudno nie zgodzić się z tym hasłem programu Second Life firmy Nespresso, która wnosi recykling na nowy poziom, wykorzystując swoje aluminiowe kapsułki po kawie.

Program Second Life firmy Nespresso sprowadza się do zmniejszenia generowanych odpadków poprzez ich ponowne wykorzystanie. Świetnym tego przykładem są aluminiowe kapsułki po kawie, które dały już życie nożom Victorinox Swiss, długopisom Caran d’Ache 849 i przede wszystkim rowerom RE:CYCLE. Te ostatnie powstają we współpracy z marką Vélosophy.

Rowery RE:CYCLE są produkowane w 40% z użyciem przetworzonego aluminium – w każdej ramie znajduje się aluminium z około 300 przetworzonych kapsułek po kawie Nespresso.

Wyposażone w dzwonki w kształcie kapsułki i w koszyki na kubki kawy, przypominają o korzyściach wynikających z recyklingu kapsułek. Każdy sprzedany model, to również zagwarantowanie roweru dla jednej z uczennic w Ghanie.

Czytaj też: Trzy nowe elektryczne rowery od Ducati

Działania w myśl ochrony naszego świata przed zanieczyszczeniami przez Nespresso są widoczne na każdym etapie produkcji kawy w kapsułkach. Obejmuje to sposób pozyskiwania, wykorzystywania oraz recyklingu materiałów potrzebnych do stworzenia kawy wysokiej jakości zamkniętej w kapsułce.

Firma zorganizowała już ponad 100 tysięcy punktów zbiórki zużytych kapsułek w 53 krajach, gdzie 91% klientów marki ma dostęp do opcji recyklingu. Wystarczy zanieść zużyte kapsułki do jednego
z butików Nespresso lub przekazać je kurierowi podczas odbioru swojego zamówienia złożonego w sklepie online.

W zeszłym roku Vélosophy otrzymało 30000 kapsułek Nespresso i stopiło je, aby następnie odlać 1000 aluminiowych ram rowerowych. Modele RE:CYCLE możecie zgarnąć za 1290 euro za sztukę, gwarantując sobie klasyczny rower miejski o wadze 15 kilogramów z hamulcami tarczowymi i 5-biegową przerzutką.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News