WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Dirt 5 na PS5 lepsze niż na Xbox Series X?

Deweloper Dirt 5 w swojej ostatniej wypowiedzi zachęcił raczej do zakupu gry na PS5. Co ma konsola Sony czego nie ma Xbox Series X?

Drit 5 to propozycja rajdowa dla osób, które lubią jazdę po bezdrożach, ale nie do końca zależy im na idealnym wchodzeniu w zakręty. No i jeszcze jakby jakieś pioruny uderzały w tor to już by było idealnie. Taki właśnie będzie Dirt 5, a fani symulacji muszą czekać na Dirt Rally 3.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, iż Dirt 5 na Xbox Series X zadziała w 120 klatkach na sekundę. Jak na standardy konsolowe – niesamowite osiągnięcie. Zachwalano sprzęt Microsoftu, a jego moc była podkreślana na każdym kroku. Okazuje się jednak, że konkurencja również będzie mogła zaoferować takie atrakcje…

Czytaj też: Zapowiedź Hyper Scape. Strzelanina Ubisoftu z utworami z Cyberpunk EP

Deweloper Dirt 5 potwierdził, że PlayStation 5 również będzie mogło uruchamiać grę w 120 klatkach na sekundę. Jak widać – mimo tego, że na papierze różnice w konsolach są, to w rzeczywistości obie są w stanie czynić cuda. Tylko, że Sony ma jeszcze tajną broń!

Twórca Dirt 5 zachwalał nowy kontroler Sony. DualSense ma posiadać wibracje, które są rewolucją – mamy czuć naciągniętą cięciwę łuku, a w przypadku jazdy samochodem być w stanie czuć wszelkie nierówności na drodze. Gdy uruchomiono w biurze demo gry z DualSense to całe studio chciało zagrać z nowym kontrolerem. Twórca bardzo zachwalają sobie nowego pada.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News