Reklama

Dokumenty Google dostaną kolejną funkcję smart

Google Workspace, Google

Sztuczna inteligencja będzie coraz więcej rzeczy robić za nas, wszystko po to, by korzystanie z programów było wygodniejsze i prostsze. Google sukcesywnie wprowadza nowe funkcje smart w swoich aplikacjach, a najnowszą dostaną Dokumenty Google.

Dokumenty Google z kolejną funkcją smart

Funkcje smart w aplikacjach Google dzięki zaimplementowanym algorytmom pomagają nam na różnych płaszczyznach. Podsuwają sugestie wyszukiwania, a nawet pomagają w pisaniu tekstów lub maili, jak to ma miejsce na Gmailu. Dokumenty Google mają też coś takiego otrzymać, ale nie będzie to tylko edytor tekstu, ale również narzędzie, które ułatwi pracę w zespole. Funkcja smart pozwoli na dzielenie się z innymi użytkownikami fragmentami tekstów, a także na wprowadzanie poprawek i komentarzy w czasie rzeczywistym.

Czytaj też: Jedna z funkcji komunikatora Telegram może zdradzać naszą lokalizację
Czytaj też: BLIK z płatnościami zbliżeniowymi? Kiedy ta nowość do nas trafi?
Czytaj też: Facebook postawi ultimatum – albo nasze dane, albo WhatsApp

Sztuczna Inteligencja pomoże nam nawet w pisaniu komentarzy sugerując zakończenie wypowiedzi, a nawet podsuwając pomysły na to, jak lepiej coś napisać. Jeśli pracujemy na dużej liczbie dokumentów może być to bardzo przydatne.

Funkcja wdrażana jest aktualnie dla wszystkich klientów Google Workspace. A co ze zwykłymi użytkownikami? Tego jeszcze nie wiadomo, choć można przypuszczać, że niedługo i oni będą mogli z tego korzystać.