Dokumenty Google z kolejną przydatną nowością

Dokumenty Google z kolejną przydatną nowością

By ułatwić nam pracę Dokumenty Google wciąż są rozbudowywane o nowe funkcjonalności. Tym razem do aplikacji trafi bardziej przejrzysty system śledzenia zmian.

Dokumenty Google ułatwią śledzenie zmian dokonywanych w tekście

Google co jakiś czas dodaje nowe funkcje do swojego internetowego edytora tekstów. Nowości są bardzo przydatne i sprawiają, że praca w aplikacji przebiega łatwiej i przyjemniej, zwłaszcza w przypadku, gdy nad tekstem nie pracujemy sami. I to właśnie ten aspekt Google postanowiło dodatkowo rozwinąć dodając funkcję „Show Editors”.

Dokumenty Google z kolejną przydatną nowością

Dzięki niej zobaczymy dodatkowe informacje na temat dokładnej daty, kiedy ktoś edytował dany fragment tekstu. Wystarczy, że zaznaczymy jakiś kawałek w dokumencie i wybierzemy z nemu opcję „Show Editors”. Wówczas zobaczymy kto, kiedy i jakie zmiany wprowadził w tekście. Pokaże nam to całą historię danych fragmentów i pozwoli na większą kontrolę nad dokonywanymi przez zespół zmianami.

Czytaj też: Twitter Spaces jest już dostępny na iOS i Androidzie

Z pewnością funkcja „Show Editors” ułatwi pracę w aplikacji Dokumenty Google, zwłaszcza, gdy konieczna jest współpraca z wieloma osobami. Łatwiej będzie można prześledzić historię tekstu, co czasem bardzo się przydaje. Funkcja wdrażana jest po stronie serwera i w ciągu następnych dwóch tygodni powinna trafić do klientów: Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus i Education Plus.

„Show Editors” nie będzie dostępne dla: Google Workspace Essentials, Business Starter, Enterprise Essentials, Education Fundamentals, Frontline i Nonprofits, a także G Suite Basic i Business.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Obserwuj nas w Google News