Reklama

Dokumenty Google z kolejną przydatną nowością

Dokumenty Google z kolejną przydatną nowością

By ułatwić nam pracę Dokumenty Google wciąż są rozbudowywane o nowe funkcjonalności. Tym razem do aplikacji trafi bardziej przejrzysty system śledzenia zmian.

Dokumenty Google ułatwią śledzenie zmian dokonywanych w tekście

Google co jakiś czas dodaje nowe funkcje do swojego internetowego edytora tekstów. Nowości są bardzo przydatne i sprawiają, że praca w aplikacji przebiega łatwiej i przyjemniej, zwłaszcza w przypadku, gdy nad tekstem nie pracujemy sami. I to właśnie ten aspekt Google postanowiło dodatkowo rozwinąć dodając funkcję „Show Editors”.

Dzięki niej zobaczymy dodatkowe informacje na temat dokładnej daty, kiedy ktoś edytował dany fragment tekstu. Wystarczy, że zaznaczymy jakiś kawałek w dokumencie i wybierzemy z nemu opcję „Show Editors”. Wówczas zobaczymy kto, kiedy i jakie zmiany wprowadził w tekście. Pokaże nam to całą historię danych fragmentów i pozwoli na większą kontrolę nad dokonywanymi przez zespół zmianami.

Czytaj też: Twitter Spaces jest już dostępny na iOS i Androidzie

Z pewnością funkcja „Show Editors” ułatwi pracę w aplikacji Dokumenty Google, zwłaszcza, gdy konieczna jest współpraca z wieloma osobami. Łatwiej będzie można prześledzić historię tekstu, co czasem bardzo się przydaje. Funkcja wdrażana jest po stronie serwera i w ciągu następnych dwóch tygodni powinna trafić do klientów: Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus i Education Plus.

„Show Editors” nie będzie dostępne dla: Google Workspace Essentials, Business Starter, Enterprise Essentials, Education Fundamentals, Frontline i Nonprofits, a także G Suite Basic i Business.