Reklama
aplikuj.pl

CIA udostępnia dokumenty o UFO. Można je bezproblemowo pobrać

teorie spiskowe

Światło dzienne ujrzało kilka tysięcy stron dokumentacji prowadzonej przez CIA w związku z rzekomymi obserwacjami niezidentyfikowanych obiektów latających.

Bezprecedensowe działanie stanowi pokłosie wieloletnich wysiłków osób związanych ze stroną internetową The Black Vault, która od połowy lat 90. udostępnia rządową dokumentację dotyczącą UFO.

Czytaj też: Naukowcy chcą dokładniejszych badań poświęconych UFO
Czytaj też: Poszukiwanie życia pozaziemskiego wymaga poważnych zmian
Czytaj też: Dlaczego Pentagon finansował programy badawcze powiązane z UFO?

Licząc 2780 stron kolekcja dokumentów, którą możecie znaleźć pod tym adresem, jest kluczowa nie tylko ze względu na zawartość, ale sam fakt, że udało się ją udostępnić. Z drugiej strony, możemy się domyślać, iż CIA wielokrotnie sprawdziła, co zostanie przekazane – tym samym najprawdopodobniej dokumenty nie zawierają żadnych przełomowych informacji.

Dokumenty o UFO udostępnione przez CIA liczą niemal 3 tysiące stron

Oczywiście agencja wywiadowcza przekonuje, iż są to wszystkie dane zebrane w kwestii obserwacji UFO, jednak tego typu rewelacje należy traktować z przymrużeniem oka. Co więcej, notatki i zapiski nie są w najlepszym stanie, dlaczego część z nich może okazać się niemożliwa do odczytania.

Czytaj też: To na tych planetach może występować życie pozaziemskie
Czytaj też: Życie pozaziemskie a obecność metanu. Jaka jest zależność?
Czytaj też: Ten naukowiec sądzi, że kosmici istnieją. Ale nie przekonują go obserwacje UFO

Warto podkreślić, że amerykańskie służby wywiadowcze były zobowiązane do publicznego ujawnienia większej ilości dokumentów na temat UFO. Miało to nastąpić w najbliższym czasie, dzięki przepisom wprowadzonym w związku z pandemią koronawirusa, które zatwierdzono pod koniec 2020 roku.