Jeśli ten przeciek jest zgodny z prawdą, to mamy właśnie okazję rzucić okiem na wydajność jednego z wariantów rdzeni graficznych AMD z nadchodzącej rodziny Navi Radeon RX, która rozprzestrzeni się zarówno na rynek konsolowy, jak i desktopowy. Oczywiście to jedynie domysły, ale wszystko wskazuje na to, że rdzeń ukryty pod nazwą kodową 66AF: F1 rzeczywiście został przetestowany, a jego wydajność ujawniona.

O samym znalezisku poinformował jako pierwszy Dylan522p na Reddicie, a sam wpis dotyczący 66AF: F1 jest pierwszą wzmianką tego układu. Jego specyfikacja obejmuje 20 bloków CU, które (o ile AMD nie zmieni tego w nowej architekturze) przekładają się na 1280 procesorów strumieniowych. Sam benchmark CompuBench należy też traktować pod tym kątem z przymrużeniem oka, ponieważ w przeszłości dawał już ciała w kwestii takich szczegółów. Dla porównania – RX 580X ma całe 36 bloków CU, a w porównaniu z układem 66AF: F1 jest w tyle w przypadku benchmarku, dorównując nawet RX Vega 56…

… co nie odzwierciedla się jednak w zadaniach typowo-obliczeniowych:

Na porównaniu z RX Vega 64 wychodzi spora ciekawostka, ponieważ z niektórych wyników wychodzi, że AMD postawi albo na układy pamięci GDDR6, albo HBM2. Dla nas korzystniejsza byłaby ta pierwsza opcja, bo następna generacja tych najbardziej rozpoznawanych układów jest znacznie tańsza i nie tak gorsza – przy 256-bitowej magistrali jest w stanie wyciągnąć 448 GB/s, co w porównaniu do 512 GB/s (Vega 64/56) jest nadal świetnym wynikiem.

Czytaj też: Pogłoski o premierze Ryzen 3000, Radeon Navi i chipsetu X570

Źródło: Wccftech

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!