Reklama
aplikuj.pl

Doom 2 z nowym poziomem, a Doom Eternal na Switchu z łatką 6.66

doom

Ostatnie dni dla fanów Dooma są jak małe święta. John Romero wspiera Ukrainę, a Doom Eternal otrzymał ogromną aktualizację na Nintendo Switch. Co w łatce 6.66?

One Humanity do Doom 2 dla Ukrainy

John Romero to jedna z najważniejszych postaci historii gier wideo. Legendarny level designer był jedną z osób z oryginalnego id Software, które popchnęły branżę gier do przodu. Jego poziomy do dziś są doceniane i… właśnie pojawił się kolejny!

Na stronie dewelopera możemy kupić nowy poziom zwany „One Humanity”. Jest to nowy poziom do Doom 2 stworzony przez Johna Romera, a ostatni level od tego dewelopera do tej odsłony powstał w 1994 roku! Po zapłaceniu 5 Euro otrzymamy plik .WAD. Cała kwota ze sprzedaży poziomu trafi na pomoc Ukrainie.

Doom Eternal na Nintendo Switch w wersji 6.66

To jednak nie koniec atrakcji dla fanów kultowej marki. Id Software przygotowało nową aktualizację dla Doom Eternal i oznaczyło ją jako 6.66. Cóż skrywa ta piekielna aktualizacja? Nowa łatka wprowadza do gry mnóstwo ekscytującej zawartości. Wśród nowości znajduje się nowy, zręcznościowy tryb Horde Mode dla pojedynczego gracza, trzy nowe poziomy eksperckie i tak wiele zmian oraz usprawnień trybu BATTLEMODE, że deweloperzy postanowili zmienić jego nazwę na BATTLEMODE 2.0.

Czytaj też: Porównanie graficzne Gran Turismo 7. Już w to graliśmy?

 Teraz w BATTLEMODE umiejętności liczą się bardziej niż kiedykolwiek. Im więcej wygrywasz, z tym lepszymi graczami się mierzysz. Gracze zaliczać będą wyzwania serii BATTLEMODE 2.0, aby zwiększyć rangę, odblokować nowe nagrody i zyskać wyższą pozycję w rankingu.

Czytaj też: Ghostwire Tokyo z darmowym prologiem! Co znajdziemy w tej nietypowej produkcji?

BATTLEMODE 2.0 dodaje rankingi dla Slayerów i demonów dla każdej obsługiwanej platformy. Pozycję w rankingu określa zdobyta ranga i liczba dobrych pass zaliczonych w obecnej serii. Rankingi są resetowane po każdej zmianie serii. Rankingi składają się z trzech części:

1. Typ rankingu

  • Globalny – Wyświetla wszystkich graczy w rankingu w ramach konkretnej platformy.
  • Ulubione – Wyświetla wszystkich graczy na twojej liście ulubionych.
  • Blisko mnie – Wyświetla graczy globalnych, znajdujących się w okolicy twojego miejsca w rankingu.

2. Lista rankingowa

Rankingi są ułożone w kolejności od najwyższej do najniższej rangi.

  • Ranga – Liczbowa informacja o randze.
  • Dobra passa – Liczba zdobytych dobrych pass.
  • Nazwa – Wyświetla nazwy użytkowników.

3. Nagrody

  • Gracze otrzymują drobiazgi związane z tytułami, w oparciu o miejsce w rankingu BATTLEMODE dla jednej serii. Istnieją dwa osobne zestawy tytułów dla bohatera strażników i demonów piekieł.