Reklama
aplikuj.pl

Porównanie graficzne Gran Turismo 7. Już w to graliśmy?

gran turismo 7

Gran Turismo 7 trafi do sprzedaży już za dwa dni. Profesjonalne analizy graficzne pokazują jednak, że gra nie wyróżnia się na tle Gran Turismo Sport.

Gran Turismo 7 jak Gran Turismo Sport?

Już teraz możecie przeczytać naszą recenzję Gran Turismo 7. Tytuł jest bardzo dobrą grą, ale nie wszystko w nim się sprawdziło. Jak wyglądają kwestie techniczne produkcji? Tutaj z dokładną analizą przychodzą gracze przyglądający się każdemu pikselowi z bliska. Przyznam jednak, że nie spodziewałem się po wynikach zbyt dużych zachwytów. Szczególnie po tym, jak kilkuletni siostrzeniec pomagając mi przy testach trybu podzielonego ekranu zapytał, czy on już w to przypadkiem kiedyś nie grał? Tak… Gran Turismo 7 nie robi zbyt dużego kroku do przodu.

Czytaj też: Trofea Assassin’s Creed Valhalla Świt Ragnaroku wyciekły

Rzućcie okiem na zestawienie wyścigu przedstawiającego wyścig na kultowej trasie Tokyo Espressway. Mam dziwne wrażenie, ze jedyne co deweloperzy z Polyphony Digital zmienili to oświetlenie, ale nie jest to nic, co by nie zadziałało na PlayStation 4.

Jak Gran Turismo 7 działa na poszczególnych platformach?

Wiemy już czego się spodziewać po Gran Turismo 7 na PlayStation 4, PlayStation 4 Pro oraz PlayStation 5. PS4 oferuje rozgrywkę w 1080p i 60 fps. PS4 Pro podnosi poprzeczkę do 1800p i również 60 fps. PlayStation 5 oferuje rozdzielczość 4K przy 60 klatkach na sekundę oraz 30 klatek na sekundę w czasie powtórek, jeśli włączymy ray-tracing. Sama gra jest również o 5GB mniejsza na najnowszym sprzęcie Sony.

Czytaj też: UFO w Fallout 76. Twórcy szaleją ze spin-offem serii

Największa różnica między platformami, to czasy ładowań. Na PlayStation 5 czekamy około 2 sekund na załadowanie się danego elementu produkcji, a na PS4 – prawie minutę. Czy jednak powinniśmy się w tym przypadku zachwycać, jeśli na PS5 jest to już standard i gdyby gra ładowała się dłużej, to dopiero byłoby dziwne?

PlayStation 5 ma również przewagę w kwestii zasięgu rysowania obiektów czy ich geometrii. Stosowane są też lepsze cienie, a przy torach jest więcej kibiców czy roślinności. W praktyce jednak zmiany nie są na tyle duże, aby uważać tytuł za produkcję z nowej generacji konsol.