WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Padł rekord lotu drona na jednym ładowaniu. Jego zdobywcą jest HYBRiX 2.1

Padł rekord lotu drona na jednym ładowaniu. Jego zdobywcą jest HYBRiX 2.1

Przy kupnie drona zawsze myśli się o dorzuceniu do zestawu kilku wymiennych akumulatorów, żeby jakoś zminimalizować problem niskiego zasięgu do około 30 minut. Tym energetycznym ograniczeniom dron HYBRiX 2.1 śmieje się w twarz.

HYBRiX 2.1 bije rekord samego siebie

Wykonany przez hiszpański startup Quaternium, dron HYBRiX 2.1 typu quadkopter jest wyposażony w benzynowo-akumulatorowo-elektryczny napęd hybrydowy, który w standardowej formie zapewniał czas lotu do czterech godzin na jednym napełnieniu/ładowaniu.

Czytaj też: Jak drony usprawniają funkcjonowanie magazynów?
Czytaj też: Lot dronem Aertos 130IR w pomieszczeniach, to istna sielanka
Czytaj też: Dron pomocnik Loyal Wingman Boeinga zaliczył pierwsze testy w ruchu

HYBRiX 2.0 przed trzema laty ustanowił rekord świata, pozostając w powietrzu dokładnie przez cztery godziny i 40 minut. W lutym eksperymentalna wersja modelu 2.1 przekroczyła to osiągnięcie, działając przez osiem godzin i 10 minut, a teraz ponownie pobiła swój rekord, unosząc się w miejscu przez 10 godzin i 14 minut.

Czytaj też: BAE Systems zaprojektuje bojowego drona Skyborg dla USA
Czytaj też: Lekki i mały zagłuszacz dronów? Paladyne E1000MP to poważny kandydat
Czytaj też: Autonomiczny elektryczny dron zacznie opryskiwać uprawy w USA

Było to możliwe dzięki kilku ulepszeniom, z których najbardziej godnym uwagi jest 16-litrowy zbiornik paliwa pod spodem oraz dodatek układu wtrysku paliwa do 2-suwowego silnika drona.

W swojej gotowej formie HYBRiX 2.1 waży 13 kg, może przewozić do 10 kg ładunku lub akcesoriów i ma prędkość przelotową rzędu 50 km/h, a maksymalną na poziomie 80 km/h.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News