WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Takie rzeczy tylko w Dubaju. Leżysz sobie na plaży, a z wody wyjeżdża TO

Avtoros Shaman 8×8 – mówi Wam to coś? Jeśli nie, to nie martwcie się, bo ten przytłaczający wręcz samochód, to tylko i wyłącznie ciekawostka, którą dziś możemy obejrzeć w akcji.

Czym jest Avtoros Shaman 8×8?

Jeśli mielibyśmy porównywać Shaman 8×8 od Avtoros do czegoś innego, trudno byłoby znaleźć odpowiednik 1:1. Można więc powiedzieć, że przy nim najmocniejsze i największe pickupy wyglądają, jak jego młodsi bracia.

Czytaj też: Ciężarówka do przewożenia broni jądrowej przeszła crash-testy
Czytaj też: Obejrzyj jak Tom Cruise szaleje w pozbawionym drzwi BMW M5 na planie Mission Impossible
Czytaj też: Nowe Infiniti QX80 spróbuje pokazać klasę na wymagającym rajdzie

Avtoros Shaman 8×8 zachwyca nie tylko obecnością ośmiu kół i napędem 8×8, ale też swoimi wodnymi możliwościami, bo w rzeczywistości ten samochód jest też amfibią, dzięki czemu unosi się i powoli przemierza tafle wody. To jednak bestia zwłaszcza z myślą o trudnym terenie.

Powyżej możecie zobaczyć, ile uwagi ten monstrualny terenowy samochód przyciągnął na plaży w Dubaju, gdzie zaliczył kąpiel i wjechał na luźny piach, nie robiąc sobie nic ze swojej ogromnej wagi i luźnego podłoża.

Czytaj też: Ford Mustang Mach 1 trafi wszędzie. WSZĘDZIE
Czytaj też: Tesla wyprodukuje baterie do łodzi pasażerskich
Czytaj też: Ten Volkswagen Golf zaskoczy każdego. Zwłaszcza na światłach

Co ciekawe, Avtoros Shaman 8×8 napędza zaledwie 170-konny silnik diesla, który rozpędza to monstrum do maksymalnie 71 km/h. Jednak jego 270-litrowy bak może zrobić wrażenie, pozwalając na przejechanie do 1215 kilometrów. W środku z kolei znajdzie się miejsce dla ośmiu pasażerów, więc to idealny wybór na ewentualną apokalipsę zombie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News