WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowe Infiniti QX80 spróbuje pokazać klasę na wymagającym rajdzie

Infiniti QX80 2021 trafiło na warsztat kalifornijskiej firmy Calmini Products, aby następnie zawitać na wyjątkowy rajd Rebelle. Teraz pozostaje nam czekać na odpowiedź, jak poradzi sobie ten konsumencki SUV.

Rajd Infiniti QX80 2021

Oryginalnie nazwany Rebelle Rally to zdecydowanie nie jakaś tam przejażdżka. To prawie 1950-kilometrowa podroż po trasie, która rozciąga się od jeziora Tahoe do Imperial Sand Dunes w pobliżu granicy USA i Meksyku, przecinając szereg wymagających terenów.

Podczas rajdu tylko kobiece zespoły nie mogą również korzystać z zaawansowanych technologicznie narzędzi nawigacyjnych, a jedynie kompasu oraz map. W przypadku zmodernizowanego QX80 za kółkiem znalazła się Nicole Wakelin, a jej nawigatorką była Alice Chase.

Chcielibyśmy powiedzieć, że QX80 był tak naprawdę fabrycznym modelem Infiniti na 2021 rok modelowy, ale tak nie było. Ten SUV zyskał większy o trzy cale prześwit, elementy zawieszenia terenowego, niestandardowe zderzaki, wytrzymałe wahacze, grubsze osłony podwozia i masywne opony terenowe.

Czytaj też: Nowe Infiniti QX60 wyszpiegowane w naprawdę solidnym kamuflażu
Czytaj też: Tak wygląda wnętrze nowego Infiniti QX60
Czytaj też: Co nowego w Infiniti Q50 na 2021 rok?

Rajd Rebelle trwa obecnie i zakończy się 17 października 2020 r.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News