Reklama
aplikuj.pl

Ford Mustang Mach 1 trafi wszędzie. WSZĘDZIE

miejsce dla Mustanga Mach 1

Mach 1 ma za sobą kawał historii, choć dosyć dziurawej, bo w produkcji ten model był od 1969 do 1978 roku, a następnie od 2003 do 2004 roku, aby w drugiej dekadzie XXI wieku powrócić. Różnice tych modeli możecie obejrzeć powyżej.

Ford Mustang Mach 1 nie tylko dla USA

Dziś mamy dla Was krótką, ale ważną informację, bo według Ford Authority i ludzi związanych z firmą, Mach 1 będzie modelem dostępnym na całym świecie. Jego europejskie wydanie już z kolei widzieliśmy, kiedy to zawitało na Nurburgring.

Mustang Mach 1 2021 sam w sobie będzie modelem uplasowanym w ofercie Forda między wydaniami GT i Shelby. Firma zaznacza przy tym, że nie jest to model Bullitt z automatyczną skrzynią biegów, częściami Shelby i kilkoma naklejkami. Postarała się o to za sprawą szeregu opcjonalnych dodatków, ale na więcej informacji poczekamy do wiosny 2021 roku, kiedy to Mach 1 trafi do sprzedaży.

Pod względem wydajności wiemy, że napędzający Mustanga Mach 1 5-litrowy silnik V8 rozwija moc 480 koni mechanicznych i 569 Nm momentu obrotowego.

Czytaj też: Ford zapowiada EcoSport Active 2021 dla Europy
Czytaj też: Ford pokazał nowe podejście do projektowania samochodów za pomocą rzeźby
Czytaj też: Hybrydowy Ford F-150 2021 pokazał wytrzymałościową klasę

Moc nie wzrosła więc w porównaniu z modelem Bullitt, ale Ford postarał się przynajmniej o możliwość dorzucenia do zestawu 10-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Nie zabraknie też sześciobiegowego manuala.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News