Reklama
aplikuj.pl

Dzwoni do Ciebie numer 222571145? Pamiętaj, żeby odebrać telefon!

Główny Inspektorat Sanitarny, numer 222571145, COVID-19

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że uruchomiono nowy numer, z którego nadawany jest komunikat o objęciu kwarantanną. Pamiętajcie więc, że jeśli dzwoni do Was numer 222571145 lepiej odbierzcie telefon.

Dzwoni nieznany Wam numer 222571145? To Główny Inspektorat Sanitarny

Bardzo często nie odbieramy telefonów, gdy dzwoni do nas nieznany numer. Najczęściej są to telemarketerzy, z którymi nie chce nam się rozmawiać. Główny Inspektorat Sanitarny podaje jednak swój nowy numer, a połączenia z niego trzeba odbierać. To automatyczna infolinia GIS, która podaje komunikat o objęciu kwarantanną. Celem takich powiadomień jest ograniczenie niepotrzebnych wizyt policji, więc jeśli nie odbierzemy telefonu policjanci zapukają do naszych drzwi.

Czytaj też: Google zablokuje telefon za niespłacanie rat za smartfon u operatora
Czytaj też: Oszustwo na OLX – przestępcy korzystają z WhatsAppa
Czytaj też: Aplikacja Microsoft Teams na Androidzie też dostanie nowe funkcje

Numer 222571145 to nowy numer GIS. Zmiana nastąpiła po 10 dniach. Jeśli więc zobaczysz go na liście nieodebranych połączeń to powinieneś być pewien, że objęto Cię kwarantanną. Ta forma kontaktu ma być o wiele szybsza i skuteczniejsza, a przede wszystkim ma też ułatwić prace służbom mundurowym. Główny Inspektorat Sanitarny kontaktuje się w ten sposób jedynie z osobami, które mają nałożoną kwarantannę i znajdują się w bazie EWP.

Dodatkowo komunikat GIS-u zawiera informację o kontakcie z infolinią pod numerem 22 25 00 115. Oznacza to, że numer został ponownie przywrócony, po październikowym komunikacie o jego wyłączeniu. Tam będzie można dowiedzieć się więcej na temat COVID-19, a także poznać datę zakończenia kwarantanny lub adresy najbliższych mobilnych punktów, w których zrobimy test.