WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

EAV Taxi to elektryczne taksi, które napędzicie swoimi mięśniami

EAV Taxi to elektryczne taksi, które napędzicie swoimi mięśniami

Brytyjska firma Electric Assisted Vehicles (EAV) ujawniła swój pomysł na nowy wymiar transportu osobowego z EAV Taxi, który ma służyć do przewożenia ludzi po zatłoczonych centrach miast.

W EAV Taxi kierowca zaliczy niejeden maraton

Firma EAV wcześniej zaprezentowała pierwszy tego typu pojazd zorientowany na dostawy przesyłek, ale teraz przerobiła go na coś z myślą o ludziach. Nadal jednak EAV Taxi wykorzystuje platformę elektryczną, wspomagającą dołączone pedały, którymi musi zająć się kierowca, podczas gdy dwójka pasażerów rozsiądzie się na tylnej kanapie.

Czytaj też: Harley-Davidson stworzył firmę rowerową i pochwalił się pierwszym elektrycznym modelem
Czytaj też: Gocycle G3+, czyli limitowany składany rower elektryczny
Czytaj też: Nie taki zwyczajny elektryczny rower Radiant Carbon od Ellsworth Bikes

EAV Taxi jest wyposażony w pełne zawieszenie i drzwi boczne, a wewnątrz siedzenia uzupełnia pianka memory oraz wyświetlacz wideo do śledzenia informacji o podróży. Oferuje nawet schowany pod siedzeniami bagażnik, a nawet system chłodzenia i ogrzewania kabiny.

Cały pojazd ma 2,7 metra długości, dwa metry wysokości i zaledwie metr szerokości, a maksymalna prędkość, przy której systemy nadal będą wspierać pedałowanie wynosi 25 km/h.

Czytaj teżElektryczny rower w dobrej cenie? Wing Freedom X prezentuje się interesująco
Czytaj też: Elektryczny motorower Presidio od Monday Motorbikes
Czytaj też: Nie dziwi nas cena Reevo, bo to prawdziwy elektryczny rower przyszłości

Sama firma postrzega ten pojazd jako pojazd doskonale nadający się do krótkich podróży w miastach takich jak Londyn. Dodatkowo uważa, że ​​EAV Taxi może nie tylko złagodzić korki, ale może mieć również duży wpływ na jakość powietrza i zużycie energii, nawet w porównaniu do samochodów i ciężarówek elektrycznych, które są znacznie większe i cięższe.

Według EAV, pierwszy prototyp Taxi zostanie wyprodukowany już w listopadzie 2020 roku, a dostawy planowane są na wiosnę 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News