WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nie taki zwyczajny elektryczny rower Radiant Carbon od Ellsworth Bikes

Nie taki zwyczajny elektryczny rower Radiant Carbon od Ellsworth Bikes

Jeśli interesujecie się rowerowym półświatkiem, nazwisko Ellsworth mogło obić się Wam o uszy… a jeśli nie, to dziś nadrobicie zaległości za sprawą nowego elektrycznego roweru Radiant Carbon.

EBike Radiant Carbon od Tony’ego Ellswortha

Tony Ellsworth przypomniał nam o sobie za sprawą nowej marki Ellsworth Bikes, w ramach której wprowadzi na rynek elektryczny rower Radiant Cabron. Ten jest skupiony na miejskich wojażach i dłuższych wyprawach po niekoniecznie wymagającym terenie, co nieco kłóci się z dekadami pracy Ellswortha nad rowerami stricte górskimi.

Czytaj też: Szukacie zaawansowanego bagażnika rowerowego? Znaleźliśmy go za Was

Czytaj też: Nie dziwi nas cena Reevo, bo to prawdziwy elektryczny rower przyszłości
Czytaj też: Nowe elektryczne motorowery SONDORS MadMods nie zabijają ceną
Czytaj też: Pierwszy rower elektryczny od Segway! C80 zaciera granicę pojazdów elektrycznych

W Radian Carbon nie brakuje wysokiej klasy komponentów i wykonania na czele z unikalną konstrukcją ramy z włókna węglowego. Po stronie napędu w grę wchodzi niewymagający konserwacji pasek węglowy Gates o wytrzymałości do 80000 km razem z 500 W i 60 Nm silnikiem Shimano z bezstopniową przekładnią Enviolo w tylnej piaście.

Brak przerzutek zapewnia jazdę pozbawioną w zupełności hałasu ze wspomaganiem do 32 km/h. W Radian Carbon zabrakło manetki przyspieszenia, ale nie zabrakło tradycyjnego wyświetlacza, solidnych, bo czterotłokowych hamulców hydraulicznych Magura, przedniego i tylnego oświetlenia LED, modułu Bluetooth, czy opon Schwalbe Super Moto 27,5. Osobiście zachwyciła mnie jednak podnóżka ukryta w platformie pedał.

Czytaj też: Current, czyli najtańszy elektryczny rower z paskiem węglowym
Czytaj też: Rama tego roweru dosłownie napompuje Twoje koła
Czytaj też: Firma Pedego zaskoczyła tanim elektrycznym rowerem Element

Zostanie wyprodukowanych tylko 360 egzemplarzy Radian Carbon, co wpływa na cenę, która wynosi całe 4995 dolarów (via Electrek).