WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

EK już pracuje nad chłodzeniami wodnymi dla nowych produktów AMD

EK już pracuje nad chłodzeniami wodnymi dla nowych produktów AMD

Nowe procesory AMD Ryzen 5000, jak i karty graficzne Radeon RX 6000 nie mają już przed nami żadnych tajemnic, ale to nie koniec wiadomości z udziałem tej dwójki.

Chłodzenia dla nowych kart i procesorów AMD

Frank Azor, jako główny architekt rozwiązań AMD w myśl rynku gamingowego, ogłosił wczoraj, że firma ściśle współpracuje ze swoimi partnerami. Mowa o współpracy, której owocem będzie zapewnienie nam, konsumentom kompatybilnych, całościowych rozwiązań chłodzących dla ekosystemu AMD nowej generacji.

Czytaj też: WhatNext patronem medialnym wydarzenia Google Cloud for Business
Czytaj też: FakeHunter Challenge – chętni zapolować na kilka fake newsów?
Czytaj też: Jaką wydajność ray tracingu zaoferuje AMD Radeon RX 6800 XT?

AMD ujawniło nawet rolę firmy EK w tym podejściu, prezentując jego podejście do chłodzenia wodnego serii Ryzen 5000 oraz Radeon RX 6000. Taka strategia nie jest przypadkowa, bo zarówno procesory, jak i karty graficzne zadebiutują na rynku w listopadzie tego roku, zachęcając do sięgnięcia po sprzęt AMD.

Czytaj też: ViewSonic prezentuje nowe monitory VG2756-2K i VG2756-4K
Czytaj też: Kilka nowości dla użytkowników pakietu Office na iPadach
Czytaj też: Toshiba ogłasza nowe dyski HDD

Dlaczego? No cóż, przede wszystkim dzięki technologii pokroju AMD Smart Access Memory, która pozwala procesorowi Ryzen serii 5000 na dostęp do całej pamięci kart graficznych z serii Radeon RX 6000. Te z kolei będą bazować na tym samym laminacie, więc każde rozwiązanie chłodzące innej firmy, które będzie pasować do jednego modelu, powinno również pasować do reszty.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News