Reklama
aplikuj.pl

ArcFlash Labs opracowało pierwszy na świecie ręczny karabin Gaussa GR-1. To elektromagnetyczna broń

ArcFlash Labs, pierwszy na świecie ręczny karabin Gaussa GR-1, elektromagnetyczna broń, ręczny karabin Gaussa

Firma ArcFlash Labs rozpoczęła zbieranie przedpremierowych zamówień na pierwszy na świecie ręczny karabin Gaussa. Mowa o GR-1, który wystrzeliwuje metalowe pociski nie za sprawą reakcji chemicznej i mikrowybuchu, a naelektryzowanych cewek do generowania pola magnetycznego.

Karabin Gaussa ArcFlash Labs to pierwszy na świecie ręczny karabin elektromagnetyczny. Cena? 3375$

Sposób działania karabinu Gaussa nie jest niczym nowym i sięga aż pierwszej połowy XIX wieku. Nadal jest to jednak rzadkość na rynku, bo rozwój tej broni wyparły w głównej mierze skuteczniejsze bronie palne. Jednak ręczny karabin Gaussa GR-1 i tak robi wrażenie swoimi możliwościami. ArcFlash Labs chwali się, że ten wystrzeliwuje bogate w żelazo metalowe pociski (porównanie poniżej), z prędkością do 75 metrów na sekundę i szybkostrzelnością do 100 pocisków na minutę.

Czytaj też: Rosjanie wykonali pierwsze cięcia stali na nowe okręty podwodne Projektu 677

Działanie GR-1 opiera się na 25-voltowym akumulatorze litowo-jonowym, który zasila cały elektroniczny osprzęt w tempie pozwalającym oddawać strzał przy pełnym naładowaniu niemal co około trzy sekundy. Czułość systemu spustowego broni pozwala jej na wstępne naładowanie cewek za pomocą połowicznego pociągnięcia za spust przed oddaniem strzału. Pocisk nabiera prędkości za sprawą pola magnetycznego generowanego przez naelektryzowane cewki, które przyspieszają pociski ferromagnetyczne.

Powyżej możecie zobaczyć test GR-1 w praktyce i jeśli zastanawiacie się, jak sprawdził się ten ręczny karabin elektromagnetyczny, to wcale nie wyszedł na prostą zabawkę. Może zabić. To pewne, a choć nie jest poręczny i trudno przyrównać jego możliwości do pełnoprawnych karabinów palnych.