Reklama
aplikuj.pl

Rosjanie wykonali pierwsze cięcia stali na nowe okręty podwodne Projektu 677

nowe okręty podwodne Projektu 677

W czerwcu 2019 roku podczas wystawy obronnej Armia-2019 Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej podpisało kontrakt państwowy na konstrukcję trzeciego i czwartego diesel-elektrycznego okrętu podwodnego z JSC Admiralty Shipyards. Dziś dowiedzieliśmy się, że nowe okręty podwodne Projektu 677 już powstają, bo w stoczni rozpoczęto cięcie stali dla dwóch okrętów jednocześnie.

Powstaną dwa nowe okręty podwodne Projektu 677, które z czasem dołączą do skonstruowanych już dwóch egzemplarzy

W oficjalnym ogłoszeniu stoczni przeczytamy, że okręty podwodne Projektu 677 są zaliczane do czwartej generacji niejądrowych okrętów podwodnych. W oczach Rosjan są uznawane za najnowocześniejsze i najbardziej obiecujące niejądrowe okręty podwodne na rynku krajowym pod względem cech użytkowych ze skutecznością bojową na czele. Z tego co wiemy, drugi okręt tego typu (Kronsztad – zdjęcie powyżej) jest obecnie przygotowywany do drugiego etapu fabrycznych prób morskich.

Czytaj też: Armia USA przeznaczyła 20 mln dolarów na rozwój Skydio X2D, czyli składanych dronów z SI

Oprócz niego stocznia pracuje właśnie nad trzecim i czwartym okrętem podwodnym tego typu. Pierwsze arkusze stali na te dwa okręty zostały już przycięte i finalnie każdy z nich będzie znacząco odbiegał od pierwszego okrętu tego typu (St. Petersburg), bo na ego podstawie inżynierowie zmodernizowali system kontroli sprzętu okrętowego, napędu elektrycznego oraz kompleks nawigacyjny.