Reklama
aplikuj.pl

Volkswagen sprawdził czy Polacy czekają na elektryczne SUVy

elektryczne SUVy Volkswagen Polacy

Volkswagen razem z InsightOut Lab postanowił sprawdzić, jak to jest z Polakami i elektrycznymi SUVami. Dajmy więc nura we wnioski.

Elektryczne SUVy dla Polaków

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że badanie dotyczyły 1069 osób, miało miejsce w październiku tego roku i sprawdzało podejście osób powyżej 18 lat o różnej płci, wieku oraz wielkości miejscowości, w której mieszkają.

Czytaj też: Ten 6-miejscowy elektryczny SUV ma iście szalone drzwi
Czytaj też: Elektryczny SUV BMW iX3 już do zamówienia w Polsce!
Czytaj też: Elektryczny SUV Lucid Motors zapowiedziany na nowych fotkach

Volkswagen celnie wpadł na pomysł sprawdzenia, jak to będzie w Polsce z elektrycznymi SUVami, jako że to nadwozie podbija obecnie cały świat. Czy więc wprowadzanie na rynek elektrycznych SUVów może wpłynąć na zwiększenie sprzedaży samochodów zasilanych energią elektryczną w Polsce? 

Zdaniem ankietowanych osób SUVy pod wieloma względami przewyższają innego rodzaju samochody osobowe. Mowa o bezpieczeństwie, komforcie jazdy, przestronnym wnętrzu, lepszej widoczności oraz pozycji za kierownicą, jak również uniwersalności.

Czytaj teżZapowiedź elektrycznej Dacia Spring i konceptu Renaulta
Czytaj też: Megane eVision, czyli jak będzie wyglądać elektryczna przyszłość Renault
Czytaj też: Renault Arkana w Europie, czyli wyjątkowy mainstreamowy crossover-coupe

Według badanych poszerzenie oferty samochodów elektrycznych o elektryczne SUVy w Polsce ma sporo szansy na zwiększenie „u nas” sprzedaży EV. Pozytywnie na ten temat wypowiedziało się 52% osoby (z czego 14% uznało, że zdecydowanie tak), ale już 21% było co do tego sceptycznych, a 27% uznało, że trudno powiedzieć.

Co jednak ciekawe, Polacy wykazują większą skłonność do zakupu nie elektrycznego SUVa (pomimo jego zalet), a małego samochodu miejskiego, za którymi opowiedziało się 40% badanych.