Reklama
aplikuj.pl

Renault Arkana w Europie, czyli wyjątkowy mainstreamowy crossover-coupe

renault-arkana-w-europie-czyli-wyjatkowy-mainstreamowy-crossover-coupe-2

Model Arkana był czymś ekskluzywnym na rynku, bo do tej pory Renault oferował go tylko w Rosji. Teraz jednak firma zapowiedziała, że ten pokazany w sierpniu 2018 roku crossover-coupe trafi też do Europy.

Na premierę tego modelu Renault poczekamy wprawdzie do pewnego dnia pierwszego kwartału przyszłego roku, ale już teraz wiemy wiele na jego temat. Bardzo dobrze, bo tak naprawdę istnieje wiele bardzo znaczących różnic między modelem rosyjskim a nową wersją europejską Arkana. Ten zyskał bowiem bardziej wyrafinowany wygląd, głównie dzięki nowemu pakietowi RS-Line, a także szerszy zakres opcji personalizacji.

Ponadto wnętrze Arkana jest również znacznie bardziej eleganckie i otrzymało pionowy ekran w stylu tabletu dla systemu informacyjno-rozrywkowego, a także w pełni cyfrowy zestaw wskaźników w wersjach 4,2, 7 lub 10,2 cala. Pomimo swojego kształtu coupe-SUV, Arkana oferuje dużą przestrzeń bagażową rzędu 513 litrów dla wariantów niehybrydowych.

Ale to nie wszystko. Podczas gdy Arkana dla Rosji jest napędzany 1,3-litrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem, „nasze wydanie” wykorzysta najnowsze hybrydowe układy napędowe firmy Renault.

Czytaj też: Ferrari F8 spróbowało zawalczyć z McLarenem 720S na prostej

W grę wejdą więc 140- i 160-konne napędy, a więc połączenia silnika 1.3 TCe z łagodną hybrydą i dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów oraz systemem E-Tech Hybrid 14.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News