Reklama
aplikuj.pl

Ten 6-miejscowy elektryczny SUV ma iście szalone drzwi

Chociaż klasyka i utrzymanie kosztów na niskim poziomie nigdy nie odejdzie do lamusa, tego typu ciekawe projekty zawsze będą skradać nam serce.

Human Horizons ujawnił swój pierwszy model produkcyjny, który ma trafić na chiński rynek w 2021 roku. Ten śmiało wyglądający SUV elektryczny, bazujący na akumulatorach, który chce wprowadzić nową definicję „szalonych drzwi”, to model HiPhi X, którego projektanci musieli rozwiązać jakoś potrzebę dostania się na aż sześć siedzeń (via InsideEVs).

Stąd kombinacja tylnych zawiasów w pierwszych dwóch rzędach i drzwi skrzydłowych w ostatnim (po dwa siedzenia w każdym rzędzie), które są otwierane w górę razem z kawałkiem dachu. Drzwi te będą również wyposażone w panele dotykowe umożliwiające regulację ustawień klimatyzacji, a także ogrzewania i chłodzenia siedzeń.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny elektrycznego SUVa Human Horizons HiPhi X, nie ma jeszcze wiele do powiedzenia, ponieważ wszystkie upublicznione zdjęcia tak naprawdę nie pokazują wielu cech konstrukcyjnych samochodu. Na zdjęciach sprawia jednak wrażenie połączenia SUVa z coupe.

Czytaj też: Te stacje paliw lepiej unikać. Oto adresy

Mamy jednak szczegóły na temat specyfikacji, które wspominają, że zasięg tego cacka sięgnie 610 kilometrów zgodnie z cyklem NEDC, dzięki dużemu akumulatorowi rzędu 96 kWh. Z kolei jego deklarowany czas sprintu do 100 km/h wynosi 3,9 sekundy, a jego możliwości sprowadzają się do jazdy autonomicznej na poziomie trzecim.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News