Obejrzyjcie elektrycznego Hummera w akcji

Pierwszy elektryczny Hummer, Pierwszy elektryczny Hummer sprzedany

General Motors postanowiło podrzucić nam materiał, na którym widzimy elektrycznego Hummera w akcji. Oczywiście zgodnie z obecnie panującą pogodą, jest to akcja dosyć mroźna.

Nagranie elektrycznego Hummera w akcji

Widoczny poniżej Hummer EV, kręcący bączki na zaśnieżonym torze testowym, to obecnie przedprodukcyjny prototyp, więc nie warto uznawać z góry, że tak właśnie będzie finalnie wglądał. Podobnie? Oczywiście. 1:1? To na pewno nie i w sumie dobrze, bo ten prototyp jest pozbawiony wielu elementów.

Czytaj też: Zimowe testy elektrycznego Hummera już oficjalnie
Czytaj też: Jak przyspiesza Hummer H2… holując łódkę?
Czytaj też: 
Stuningowany Hummer H1 ratuje fanów marki przed elektrycznością

Napęd Hummer EV 2022

W kwestii napędu tego elektrycznego pickupa sprawa wygląda prosto. Na początku zadebiutuje on z trzema silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 1000 koni i momencie rzędu 15592 Nm… choć ten rzeczywisty “na kołach” według Car and Driver ma wynieść 1085 Nm. Osiągi? Wspomina się o sprincie do setki w nieco ponad 3 sekundy.

Czytaj też: Obejrzyjcie jak działa tryb kraba nowego Hummera EV
Czytaj też: „Udany”, to za mało, żeby określić debiut elektrycznego Hummera Edition 1
Czytaj też: Powrót odbębniony. Oto elektryczny Hummer 2022 w pełnej krasie

Po stronie zaplecza energetycznego 24-modułowy zestaw zapewnia zasięg ponad 560 kilometrów na jednym ładowaniu, które można realizować z mocą nawet 350 kW, co zapewni po 10 minutach ładowania całe 160 km zasięgu.

Oczywiście nie zabrakło sterowania i napędu na wszystkie cztery koła, czy wektorowania momentu obrotowego, jak również adaptacyjnego zawieszenia pneumatycznego, imponującego prześwitu i poziomu brodzenia.

Premiera i cena GMC Hummer EV

Pierwszym elektrycznym Hummerem do zdobycia będzie kosztująca 112595 dolarów wersja Edition 1, która będzie jedyną opcją podczas debiutu już jesienią 2021 roku. Na jej pokładzie znajdzie się topowe wyposażenie.

Rok później, czyli jesienią 2022 roku Hummer EV doczeka się wariantu EV3X za 99995 dolarów, wiosną 2023 roku Hummer EV2X za 89995$, a rok później najbardziej podstawowej wersji Hummer EV2 z ceną bazową rzędu 79995$.