Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny Genesis wyszpiegowany po raz pierwszy

Hyundai 45, produkcyjna wersja Hyundai 45, koncept Hyundai 45, testy Hyundai 45, prototyp Hyundai 45,

Chociaż Hyundai niedawno ogłosił tuż obok luksusowej marki Genesis zupełnie nową, która zajmie się elektrycznymi samochodami (Ioniq), to ta pierwsza wcale nie zrezygnuje z EV.

Potwierdzenie tego właśnie otrzymaliśmy w formie zdjęć szpiegowskich tego pierwszego elektrycznego Genesisa o nazwie kodowej JW. Ciężki kamuflaż ukrywa jego charakter niebywale skutecznie, ale wiemy, że pod skórą ten pojazd testowy jeździ na platformie, z której zamierza korzystać również Hyundai i Kia.

Ten prototyp ma wiele wspólnego z koncepcją Hyundai 45 EV, a główne różnice w tym przypadku przypadają na tył, gdzie pojazd wydaje się dzierżyć wykończenie w stylu fastback, a nie znacznie bardziej kanciaste linie hatchbacka Hyundaia.

Te widoczne różnice wskazują, że Genesis może mieć gładki, zakrzywiony wygląd zewnętrzny, którego nie potwierdzimy jednak, patrząc na przód. Inżynierowie Genesisa postarali się bowiem solidnie, zakrywając cały przód tego samochodu czarnym materiałem.

Czytaj też: Czyżby Ferrari czekało z ujawnieniem czegoś wielkiego?

Spodziewamy się, że ten elektryczny model Genesis będzie zaawansowanym technologicznie miejscem wewnątrz. Biorąc pod uwagę rolę marki premium Hyundaia, firma wyposażyła model w funkcje pozwalające konkurować z najnowszymi pojazdami elektrycznymi takich rywali, jak BMW i Audi.

Premiera? Raczej w ciągu kolejnych miesięcy. Produkcja? Według The Korean Car Blog ruszy już w czerwcu 2021 roku, wykorzystując platformę E-GMP.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News