Reklama
aplikuj.pl

Hyundai stworzył nową markę! Czekamy na samochody elektryczne Ioniq

Tak jak marka luksusowych samochodów Genesis, tak teraz Ioniq przyjmie na siebie ciężar odpowiedzialności wprowadzenia na rynek elektrycznych samochodów, jako podmarka Hyundaia.

Do tej pory samochody Ioniq można znaleźć w ofercie Hyundaia w postaci modeli hybrydowych i w pełni elektrycznych zamkniętych w czterodrzwiowe nadwozia fastback. Teraz jednak nie będziecie kupować modeli Hyundai Ioniq, a po prostu Ioniq… no właśnie. Co z nazwami EV?

Z pomocą w tym przychodzi nam już marka Ioniq, która ogłosiła swoje trzy nowe modele. Ioniq 5 będzie pierwszym z całej trójki w formie średniej wielkości crossovera opartego na koncepcyjnym Hyundaiu 45. Ma zadebiutować na początku 2021 roku.

45

Kolejnym modelem EV jest sedan Ioniq 6 oparty na koncepcyjnym samochodzie Prophecy, który zadebiutuje w 2022 roku.

Prophecy

Z kolei Ioniq 7 SUV będzie największym cackiem z pierwszych trzech modeli Ioniq i pojawi się na początku 2024 roku. Warto zauważyć, że numeryczny schemat nazewnictwa nowych modeli Ioniq jest zgodny ze schematem, że liczby nieparzyste dotyczą SUVów, a parzyste sedanów.

Czytaj też: Plotki o nowej generacji Nissana GT-R przeczą poprzednim

Nowe modele Ioniq będą również bazować na nowej platformie o nazwie Electric Global Modular Platform (E-GMP). Ta pozwoli na szybkie ładowanie i „duży” zasięg, choć Hyundai nie ujawnił szczegółów w tej sprawie. Sam producent twierdzi, że samochody elektryczne Ioniq będą miały „inteligentną przestrzeń życiową” z myślą o wygodzie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News