Co z odwołaną premierą elektrycznego Hummera?

premiera Hummer EV, debiut Hummera EV, elektryczny Hummer premiera, kwestia premiery Hummera

Mieliśmy się doczekać premiery Hummera EV w 20 maja, ale pandemia przekreśliła plany GMC, które zdecydowało się przesunąć ją do odwołania. Teraz firma wrzuciła na te plany nowe światło.

Dobra wiadomość jest taka, że obecna sytuacja na świecie nie wpłynęła na rozwój elektrycznego Hummera, , co oznacza, że ​​producent wciąż jest na drodze, aby ujawnić go jeszcze w tym roku i wprowadzić go na rynek za rok, jako model na 2022 rok modelowy.

Nie mamy jeszcze oficjalnej daty debiutu, ale najwyraźniej odsłonięcie będzie miało całkowicie cyfrowy charakter (via Motor1). Dyrektor generalna General Motors, Mary Barra, niedawno rzuciła więcej światła na tę sprawę w wywiadzie, mówiąc:

One [debiuty] będą w dużej mierze online. Wykorzystamy technologie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, aby opowiedzieć naszą historię. Myślę, że będziemy w stanie wzbudzić emocje i podzielić się tym, czym są te produkty.

Nadal czekamy na oficjalne ogłoszenie dokładnej daty debiutu nowego Hummera. Wcześniej z kolei dowiedzieliśmy się, na czym będzie jeździło to elektryczne cacko.

Czytaj też: Sportowy charakter i szereg ulepszeń w nowym Lexus IS 2021

Tutaj główną rolę odegra platforma elektryczna General Motors trzeciej generacji opartej na zastrzeżonych bateriach Ultium. Te zostały opracowane we współpracy z LG Chem i pozwalają ustawiać ogniwa akumulatorów w pionowe i poziome stosy, co daje GM pełną swobodę w projektowaniu.

elektryczny Hummer, platforma GM, General Motors EV, platforma elektryczna

Różnorodność pakietów akumulatorów sprawi, że finalnie będą oferować pojemność od 50 do 200 kWh, co prowadzi do szacowanych zasięgów na poziomie 644 km i możliwości rozpędzenia się do 96,5 km/h w około trzy sekundy.

elektryczny Hummer, platforma GM, General Motors EV, platforma elektryczna

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News