Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny Mercedes EQA i EQB 2022 w minimalnym kamuflażu

Elektryczny Mercedes EQA i EQB 2022, Elektryczny Mercedes EQA, EQB 2022, Mercedes EQA

Nadchodzące bezemisyjne cacka jednego z największych producentów samochodów zmierzają na rynek wielkimi krokami. Tym razem to elektryczny Mercedes EQA i EQB 2022 pojawił się w obiektywie.

Elektryczny Mercedes EQA i EQB 2022 na nagraniu

Zaraz po flagowym Mercedes-Benz EGC nadejdzie w pełni elektryczny Mercedes EQA i EQB 2022, których daty premiery niestety nie znamy. Skromniejszy niż dotychczas kamuflaż sugeruje jednak, że debiut obu modeli nadejdzie prędzej, niż później.

Czytaj też: Rekord GT Black Series na Nurburgring pod lupą specjalistów Mercedes-AMG
Czytaj też: Czym zachwyca nowy Mercedes-AMG GT Black Series?
Czytaj też: Czy to koniec dla Mercedesa-AMG GT R 2021?

Chociaż oba elektryczne crossovery mają wiele wspólnych cech konstrukcyjnych, to wydanie EQB jest mniej eleganckie niż bardziej „sportowe” EQA. Oba modele zgarniają też wiele z EQC w postaci nowych świateł, zamkniętej maskownicy i pewnie też nieco okrojonego wnętrza i układu napędowego.

Czytaj też: Mercedes EQS został wyszpiegowany z aerodynamicznymi felgami
Czytaj też: Wyszpiegowano Mercedesa GLC nowej generacji w zimowych testach
Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Mercedes-Benz EQS bawiący się w śniegu

Ten zresztą nadal jest wielką tajemnicą i w rzeczywistości tylko koncepcja EQA z 2017 roku pozostaje w tej kwestii jakąś wskazówką. Wtedy występowała z parą silników o łącznej mocy 268 koni mechanicznych i momencie obrotowym rzędu 500 niutonometrów. Zasięg z kolei szacowano na 400 kilometrów za sprawą akumulatora litowo-jonowego o pojemności 60 kWh.