Reklama

Czy to koniec dla Mercedesa-AMG GT R 2021?

koniec AMG GT R 2021, GT R 2021

Wkrótce możemy pożegnać jeden z samochodów Mercedesa, jako że zamówienia na niego mają zostać zamknięte do końca tego roku. Teraz tylko możemy czekać na koniec dla Mercedesa-AMG GT R 2021?

Zwiastun Mercedes Hyperscreen

Według materiału Allcarnews na YouTube firma wymaże model GT R po 2021 roku modelowym. Źródłem jest rzekomy e-mail wysłany do dealerów Mercedes-Benz z informacją, że poprzedni flagowy model rodziny GT został wycofany na 2021 rok, a banki zamówień na rok modelowy GT R 2021 mają zostać zamknięte na zawsze już 29 grudnia.

Czytaj też: Wyszpiegowano Mercedesa GLC nowej generacji w zimowych testach
Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Mercedes-Benz EQS bawiący się w śniegu
Czytaj też: eSprinter Mercedesa nowej generacji zyska wszechstronność z nową platformą

Winą za tę decyzję możemy obarczyć nowe wydanie Mercedesa-AMG Black Series, które w ofercie producenta zajęło miejsce najwydajniejszego modelu GT, wypierając z tego miejsca właśnie GT R. W utrzymaniu go przy życiu nie pomaga ulepszenie modelu podstawowego GT do mocy 523 KM, co zbliżyło go do osiągów GT R.

Czytaj też: Spójrzcie na świąteczne samochody Mercedesa
Czytaj też: 
Hofele Ultimate HG, czyli Mercedes-G do potęgi
Czytaj też:
Nowe zdjęcia ujawniają dach Mercedesa SL 2022

Finalnie nowy model GT Black Series kosztuje praktycznie dwukrotnie więcej względem AMG GT R i choć nie przekłada się to na dwa razy większą moc, napędzająca Black Series V8 z podwójnym turbodoładowaniem pod długą maską to zupełnie inna melodia.