Reklama
aplikuj.pl

Czym zachwyca nowy Mercedes-AMG GT Black Series?

AMG GT Black Series, Mercedes-AMG GT Black Series,

Znany wszystkim fanom motoryzacji Top Gear przygotował materiał na temat 11 szczegółów, którymi zachwyca nowy Mercedes-AMG GT Black Series.

Mercedes-AMG GT Black Series w szczegółach

Supersamochód AMG GT Black Series, to limitowany produkcyjnie model z najwyższej półki za ponad 1,750 miliona złotych, którego napędza silnik V8 z podwójną turbosprężarką i płaską korbą. Ten wytwarza 720 KM i 800 Nm momentu obrotowego, co trafia na tylne koła przez 7-biegową dwusprzęgłową skrzynię biegów.

Czytaj też: Rychły debiut nowej Klasy C Mercedesa? Nowe zdjęcia to wskazują
Czytaj też: Wyszpiegowano Mercedesa GLC nowej generacji w zimowych testach
Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Mercedes-Benz EQS bawiący się w śniegu

Dzięki wzmocnionej siedmiobiegowej skrzyni biegów DCT zamieniającej biegi w ciągu milisekund, Mercedes-Benz twierdzi oficjalnie, że GT Black Series 2021 osiągnie prędkość 96,5 km/h w 3,1 sekundy i 200 km/h w mniej niż dziewięć sekund. Jeśli jest jakaś liczba, która może być tutaj rozczarowująca, jest to maksymalna prędkość AMG wynosząca zaledwie 321 km/h.

Czytaj też: Czy to koniec dla Mercedesa-AMG GT R 2021?
Czytaj też: Spójrzcie na świąteczne samochody Mercedesa
Czytaj też: 
Hofele Ultimate HG, czyli Mercedes-G do potęgi

AMG GT Black Series niedawno ustanowił rekord okrążenia dla samochodu produkcyjnego z homologacją drogową na torze Nürburgring z czasem zaledwie 6 minut i 43 sekund. Jak udało mu się to osiągnąć? Powyższy film, wspominający o jego najważniejszych szczegółach jasno to tłumaczy.