Elektryczny model Kia i Genesis potwierdzony na 2021 rok

Elektryczny model Kia i Genesis, elektryczny Genesis, elektryczny crossover Genesisa, elektryczny crossover Kia

Dziś Hyundai Motor Group w oficjalnym komunikacie prasowym opisał swoją strategię na 2021 rok i tym samym potwierdził elektryczny model Kia i Genesis.

Elektryczny model Kia i Genesis

Wchodząc w skąpe szczegóły, grupa Hyundai doczeka się tak naprawdę premiery trzech elektrycznych samochodów opartych na nowej dedykowanej architekturze elektrycznej o nazwie Electric-Global Modular Platform. Te samochody sprowadzą się do crossovera Genesis i Kia oraz wersję produkcyjną koncepcji Hyundai 45 o pseudonimie Ioniq 5.

Czytaj też: Zaktualizowane logo KIA i nowy slogan
Czytaj też: Kia Stinger nowej generacji, to jeden wielki znak zapytania
Czytaj też: 
Kia zmieni się nie do poznania w 2021 roku

Jak stwierdził prezes firmy Euisun Chung w komunikacie prasowym:

Wprowadzając na rynek nowe pojazdy oparte na niedawno wydanej platformie pojazdów elektrycznych, E-GMP, planujemy zapewnić atrakcyjne, przyjazne dla środowiska opcje mobilności, które trafnie odzwierciedlają zróżnicowane gusta i potrzeby klientów po bardziej przystępnych cenach.

Czytaj też: Pierwsze zdjęcia Kia Niro 2022 zwiastują nową generację
Czytaj też: Kia zajmie się stworzeniem platformy dla pojazdów wojskowych nowej generacji
Czytaj też:
 To koniec dla śmigłowców szturmowych Bell AH-1W „Super Cobra”

Nie wchodząc w szczegółowe informacje na temat nowych, w pełni elektrycznych crossoverów Genesis i Kia, Hyundai wyjaśnił, że nowa platforma E-GMP jest w stanie zapewnić maksymalny zasięg ponad 500 kilometrów na jednym ładowaniu, a technologia szybkiego ładowania zapewnia do 100 km zasięgu w ciągu zaledwie pięciu minut.