Reklama
aplikuj.pl

Obejrzyj jak elektryczny motocykl pobija rekord ćwierci mili z 1,2 megawatem mocy

Tydzień zaczynamy nowym rekordem dla elektrycznego motocykla w myśl pokonania ćwierć mili, który został ustanowiony aż osiem lat temu. Teraz ten należy do Hansa-Henrika Thomsena.

Rekord dla Silver Lighting

Naszym głównym bohaterem jest tutaj duński zespół wyścigowy True Cousins, który ​​w myśl ustanowienia nowego rekordu posłużył się swoim Silver Lighting o mocy 1,2 megawata, czyli 1200 kW, równoznacznych z mocą ponad 1600 koni mechanicznych. Jak na lekkiego dwukołowca, to dużo… zabójczo wręcz dużo.

Przechodząc od razu do rzeczy, dziewięć przejazdów podczas imprezy „NOT the Euro Finals” w Anglii i tym samym na torze Santa Pod Raceway miało wystarczyć zespołowi, aby pobić dotychczasowy rekord na poziomie 6,94 sekundy z 2012 roku, który należał do Larry’ego McBride’a.

Udało się to już w siódmej próbie, nagradzając lata ciężkiej pracy zespołu czasem 6,87 sekundy. Tyle wystarczyło motocyklowi Silver Lighting do pokonania ćwierć mili przy prędkości 307 km/h. Zgadniecie ile wystarczyło mu, żeby rozpędził się do 100 km/h? Zaledwie 0,9 sekundy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News