Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny rower Equal wjedzie na europejskie drogi

Elektryczny rower Equal, Equal, ebika equal

Startup Urban Cycles Oy z siedzibą w Helsinkach dostrzegł na rynku ebike pewną lukę i postanowił ją wypełnić. Stąd nowy elektryczny rower Equal z myślą o miejskim środowisku.

Elektryczny rower Equal od Urban Cycles Oy

W modelu Equal firma połączyła elegancki design z zaawansowaną technologią, stawiając na podbój średniego segmentu rynku elektrycznych rowerów. To ponoć tam nadal znajduje się pewna luka, którą Equal świetnie wypełnia, bazując w standardzie na napędzie łańcuchowym z opcją wymiany na pasek węglowy Gates CDX.

Czytaj też: 28 firm łączy siły dla elektrycznej przyszłości motoryzacji
Czytaj też: 
Elektryczny motorower HyperScorpion Express od Juiced Scorpion
Czytaj też: 
Hulajnoga elektryczna Roadster firmy Voro Motors, to już bardziej superhulajnoga

Equal napędza 250-watowy silnik elektryczny ukryty w tylnej piaście z czujnikiem momentu obrotowego, który zapewnia adaptacyjne wspomaganie pedałowania do 25 km/h. To zapewnia mu legalność na europejskich drogach, gdzie jedno naładowanie powinno wystarczyć na przejechanie do 50 km.

Fiński startup postawił na brak zintegrowanego wyświetlacza, aby zapewnić modelowi Equal możliwie najbardziej „czysty” wygląd zwyczajnego modelu. Za tą oszczędnością poszła jednak potrzeba aplikacji mobilnej na iOS/Androida, choć uchwyt na telefon jest opcjonalny.

Ebike jest włączany i wyłączany za pomocą przycisku na górnej rurze, który może również aktywować zintegrowane przednie i tylne oświetlenie oraz zapewniać informacje o stanie naładowania akumulatora litowo-jonowego. Za hamowanie odpowiadają hydrauliczne hamulce Shimano z 160 mm tarczami.

Czytaj też: Elektryczny motorower Presidio od Monday Motorbikes
Czytaj też: 
Nowe elektryczne motorowery SONDORS MadMods nie zabijają ceną
Czytaj też: 
MAMBO to pierwsza na świecie TAKA motorówka

Chociaż Equal nie wygląda na pierwszy rzut oka, jak elektryczny rower, jego waga rzędu 14,7 kilogramów zdradza jego elektryczne zapędy. Ten model można kupić już za 1490 euro, wybierając między trzema rozmiarami ram. W standardzie znajdują się 28-calowe alumniowe obręcze z oponami Schwalbe Road Cruiser oraz przedni i tylny błotnik.

Rower Equal można zamówić w przedsprzedaży już teraz z kaucją w wysokości 100 euro – resztę należy zapłacić bliżej połowy 2021 roku, kiedy to ruszą jego dostawy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News