Reklama

Elektryczny samochód Oppo? Apple, Xiaomi i Huawei nie są jedynymi

Elektryczny samochód Oppo Apple, Xiaomi i Huawei

Od dawna jest nam wiadome, że producenci smartfonów mają chrapkę na wejście w samochodowy biznes i tak też niedawno oglądaliśmy samochodowe technologie Huawei, tak teraz pojawiły się plotki, wynoszące w światło dzienne szanse na elektryczny samochód Oppo.

Elektryczny samochód Oppo to plotki, czy coś poważniejszego?

Wprawdzie już jeden producent z tego trio ma “swój samochód”, bo hybrydowy Seres SF5, to poniekąd pierwszy samochód Huawei, ale wolelibyśmy coś poważniejszego od tego modelu. Szanse na to w wykonaniu Apple są duże, choć długo już o dążeniu do własnego EV od tej firmy nie słyszeliśmy, ale teraz niespodziewanie wyszło na jaw, że zupełnie chińska firma zajmująca się cyfrowymi produktami elektronicznymi, już przygotowuje się do zbudowania własnego samochodu elektrycznego.

Czytaj też: Premiera Oppo A53s 5G. Cena kusi, ale czy tylko ona?

Najnowsze raporty wskazały, że ​​Oppo prowadzi dochodzenia i porozumienia dotyczące produkcji samochodów, ale nie ustaliło jeszcze formalnie projektu. Informacje z wielu źródeł wskazują jasno, że Chen Mingyong, czyli CEO Oppo, spotkał się w ciągu ostatnich dwóch tygodni z CATL China Passenger Car Division i China Automotive Research Institute (via GizChina).

Na spotkaniach nie zabrakło wiceprezesa Oppo Software Engineering, Wu Hengganga, który ponoć jest dyrektorem najwyższego szczebla przeprowadzającym rozmowy kwalifikacyjne na stanowiska w zakresie autonomicznej jazdy i algorytmów. Guo Yandong, główny naukowiec, który dołączył do Oppo z Xiaopeng Motors w zeszłym roku, również interweniował w przygotowaniach zespołu autonomicznej jazdy. Szczegóły pozostają więc nieznane, ale coś w tej kwestii się dzieje, więc pozostaje sprawdzić, co tam u konkurencji.

Czytaj też: Kolejne smartfony 5G od OPPO wkraczają na polski rynek

Co dzieje się z elektrycznym samochodem Xiaomi?

Więcej i bardziej oficjalnie dzieje się z elektrycznym samochodem Xiaomi, jako że w zeszłym miesiącu szef firmy, niejaki Lei Jun, ujawnił kilka szczegółów na ten temat. Chociaż pomysł na to dopiero co się rozpoczął i daleko jeszcze do powstania elektrycznego samochodu Xiaomi, to już teraz firma zbiera dane co do tego, czego oczekują od niej klienci.

Czytaj też: Oficjalna specyfikacja Oppo K9 5G ujawniona przed premierą

Z przeprowadzonych ankiet wynika, że elektryczny samochód Xiaomi powinien być klasycznym sedanem albo SUVem (głosowało kolejno 45 i 40% respondentów), ale zważywszy na obecny tren SUVów i crossoverów, wybór wydaje się oczywisty. W kwestii ceny za taki samochód, badani wskazali, że najlepszym poziomem byłaby cena w przedziale od 15000 do 22500 dolarów.