Elektryczny skuter Ola Electric wyszpiegowany w testach

Elektryczny skuter Ola Electric wyszpiegowany, Elektryczny skuter Ola Electric

Dziś mamy pierwszą okazję napisać o testowanym dwukołowcu w formie prototypu. Oto elektryczny skuter Ola Electric w swojej przedpremierowej wersji.

Elektryczny skuter Ola Electric w testach

Ola Electric, to nic innego, jak indyjska firma, która w zeszłym roku zyskała nieco medialnej uwagi, kupując holenderski startup Etergo. Ten zajmował się rozwojem elektrycznego skutera AppScooter i choć znalazł się na skraju bankructwa, możliwe, że spełni swoje marzenia pod wodzą Ola Electric (via Electrek).

Czytaj też: Elektryczny skuter wodny Cyberjet sięga do Cybertrucka
Czytaj też: Kompaktowy skuter elektryczny od Katalis wygląda całkiem nieźle
Czytaj też: Blacksmith B4 nowym elektrycznym skuterem na rynku

Na zdjęciach widzimy prototyp, który zadziwiająco bardzo przypomina elektryczny skuter Etergo z przeszłości. Najpewniej Ola Electric kontynuuje pracę startupu, korzystając z fenomenalnych zestawów akumulatorów w kształcie banana, które wsuwając się pod siodełko i w kolumnę kierownicy, zapewniły aż 50 litrów pojemności bagażowej.

Czytaj też: Elektryczny skuter SUS1 od Stilride zachwyca ramą
Czytaj też: Elektryczny skuter śnieżny z roweru, czyli zestaw Electric SnowBike
Czytaj też:
Elektryczny skuter BMW, to cacko jak żadne inne

Co ważne elektryczny skuter Ola Electric będzie miał sporo do zaoferowania, bo ponoć zasięg do 100 km na jednym ładowaniu i prędkość maksymalną na poziomie 100 km/h. Potwierdzenie tego otrzymamy jednak dopiero w dniu premiery, który… no właśnie, pozostaje tajemnicą.