Elektryczny skuter VIVA MIX od Gogoro już z nami!

Elektryczny skuter VIVA MIX od Gogoro, Elektryczny skuter VIVA MIX, VIVA MIX od Gogoro

Skutery, to miejsce, w których elektryczne silniki i akumulatory spisują się świetnie, o czym wie firma Gogoro, która ujawniła swój nowy elektryczny skuter VIVA MIX.

Elektryczny skuter VIVA MIX Gogoro

Ta tajwańska firma może uchodzić za lidera na rynku elektrycznych jednośladowców, która rodzinę VIVA wrzuciła na rynek pod koniec 2019 roku. Jednak teraz jej bardziej zaawansowana pochodna VIVA MIX, wnosi możliwości skutera elektrycznego na nowy poziom, oferując przyciągający, trójkolorowy design z nadającego się do recyklingu plastiku i projekt zorientowany na użyteczność.

Czytaj też: Elektryczny skuter Ola Electric wyszpiegowany w testach
Czytaj też: Elektryczny skuter śnieżny z roweru, czyli zestaw Electric SnowBike
Czytaj też:
 Elektryczny skuter BMW, to cacko jak żadne inne

Elektryczny skuter VIVA MIX jest napędzany chłodzonym wodą silnikiem o mocy 8 KM, który wykorzystuje śrubową przekładnię w połączeniu z paskiem z włókna węglowego Gates do napędzania tylnego koła. Nowy układ napędowy jest znany jako FLO DRIVE i ponoć może pochwalić się wysoką trwałością i niższym nakładem pracy w myśl konserwacji. Oferuje również bardziej responsywną moc i 40% cichszą jazdę.

Dzięki nowemu FLO DRIVE firmy Gogoro skuter elektryczny VIVA MIX może osiągnąć maksymalną prędkość 90 km/h, a swoje zasilanie czerpie z wymiennych akumulatorów o zasięgu do 150 km na jednym ładowaniu do prostej podmianki na ponad 2000 stacjach. Co ciekawe, codziennie dochodzi do ponad 250000 wymian akumulatorów Gogoro, czyli co sekundę mają miejsce prawie trzy wymiany.

Czytaj też: Elektryczny skuter wodny Cyberjet sięga do Cybertrucka
Czytaj też: Kompaktowy skuter elektryczny od Katalis wygląda całkiem nieźle
Czytaj też: Blacksmith B4 nowym elektrycznym skuterem na rynku

VIVA MIX może się również pochwalić siedziskiem z tkaniny STYLO, które przysłania 23,9 litrową przestrzeń bagażową oraz szerokim zestawem akcesoriów do personalizacji skutera. Kupimy go z kolei obecnie tylko w Tajwanie za jakieś 8000 zł.